(© Jakub Pikulik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Punktualnie o 15.00 wystartował Przystanek Woodstock 2017. To już 23. edycja festiwalu, z czego 14. z rzędu w Kostrzynie nad Odrą. Sygnał do rozpoczęcia imprezy z Dużej Sceny dał jak zwykle Roman Polański, ostatni zawiadowca stacji Żary. W czwartek, 3 sierpnia, na polu było 60 tys. osób.

- Witam gorąco na najpiękniejszym festiwalu świata. Zróbcie hałas - rozpoczął Jurek Owsiak. Te słowa wywołały ogromy aplauz. Po czym Jurek zainicjował hymn Polski. Śpiewało całe pole.

- Przez te kilka dni będziemy najpiękniejszym kawałkiem ziemi, która łączy bez względu na światopogląd. Dajecie nam siłę, energię. To wy jesteście autorami festiwalu - mówił Owsiak. Podziękował za finał zimowy WOŚP, podczas którego zebrano 105,5 mln zł.

I w tym momencie poprosił Romana Polańskiego o otwarcie festiwalu. I tak się stało. - 23. Przystanek Woodstock odjazd - wypowiedział formułkę ostatni zawiadowca stacji Żary.

W tym roku woodstockowicze zgromadzeni pod Dużą Sceną zobaczyli coś, czego w poprzednich latach nigdy nie było. Mowa o barierkach, które oficjalnie wyznaczają teren imprezy masowej. Woodstockowiczów pod scenę zaczęto wpuszczać kilkanaście minut przed rozpoczęciem imprezy.

Przystanek Woodstock 2017 potrwa do soboty, 5 sierpnia.
Jak na konferencji prasowej powiedział Jurek Owsiak, w czwartek, 3 sierpnia, przed godz. 15.00 na woodstockowym polu bawiło się 60 tys. osób.

- W czasie trzech dni festiwalu na czterech scenach wystąpi 100 zespołów, które będą grały muzykę od jazzu przez rock po muzykę klasyczną. Nad bezpieczeństwem czuwa ponad 300 paramedyków - mówił Jurek Owsiak. Zachwalał Ziemie Lubuską, która od wielu lat gości Przystanek Woodstock, bo najpierw w Żarach, a od 14 lat w Kostrzynie.

Według Jurka koszt organizacji Przystanku nie powinien przekroczyć 10 mln zł. Owsiak podkreślił też, że trwa zbiórka pieniędzy na opłacenie ochrony Woodstocku, zainicjowana przez ludzi. Na tym koncie jest w tej chwili 59 tys. zł. - Przystanek Woodstock jest jedyną imprezą w Polsce o podwyższonym ryzyku. Są barierki przed sceną, kompletnie niepotrzebne moim zdaniem. To festiwal pokojowy - podkreślił. Dużo mówił o bezpieczeństwie na Woodstocku, o tym, jak fundacja WOŚP szkoli członków Pokojowego Patrolu.

- Żałuję, że nie zostały zaproszone służby straży pożarnej z Niemiec ani ochotnicy z Polski - przyznał.

PRZYSTANEK WOODSTOCK 2017, KOSTRZYN NAD ODRĄ - CZYTAJ WIĘCEJ

Przystanek Woodstock

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!