Po niedzielnym meczu żużlowym pomiędzy Falubazem a Polonią Bydgoszcz zielonogórscy policjanci zatrzymali dziewięciu kibiców. Wnieśli oni na stadion alkohol, wszyscy byli nietrzeźwi. Zatrzymanym grozi kara grzywny i zakaz stadionowy. Mają odpowiedzieć przed sądem w trybie przyspieszonym.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przypomnijmy - w niedzielę na stadionie przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze odbył się mecz żużlowy pomiędzy Falubazem a Polonią Bydgoszcz. W czasie meczu pracownicy ochrony zauważyli kibiców, którzy spożywali na obiekcie alkohol. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych wnoszenie alkoholu na stadion i jego spożywanie jest zabronione.

W sumie podczas meczu zatrzymano aż 9 kibiców, którzy wnieśli i spożywali na stadionie alkohol. Dwaj 28-letni mężczyźni wnieśli na stadion piwo. Obaj byli też nietrzeźwi - mieli po 1,5 i ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zostali zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań.

Chwilę później ochrona zatrzymała 4-osobową grupę kibiców, która piła na stadionie wódkę. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 26 - 31 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi, mieli od 1,3 do 2,96 promila alkoholu w organizmie.

Kolejne 3 osoby zatrzymane na stadionie także wniosły i spożywały na stadionie wódkę. Mężczyźni byli nietrzeźwi i również trafili do policyjnej izby zatrzymań. Mieli od 0,5 do 2 promili alkoholu w organizmie.

Wszystkim zatrzymanym grozi kara grzywny i zakazy stadionowe. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu w trybie przyspieszonym. Policjanci wnioskowali o karę grzywny w wysokości 2 tys. zł i dwuletni zakaz stadionowy z obowiązkiem każdorazowego stawiennictwa w komendzie policji.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!