Sprawdzian szóstoklasisty 2012: Wstępne wyniki

Zobacz wstępne wyniki sprawdzianu klas szóstych opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Wszystko na temat egzaminu szóstoklasistów znajdziesz w serwisie: Sprawdzian klas szóstych 2012Arkusz sprawdzianu szóstoklasisty zawierał 26 zadań sprawdzających czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. W sumie do zdobycia było 40 pkt.

Tegoroczny zestaw zadań był nieco trudniejszy od ubiegłorocznego. Uczniowie najwyższe wyniki uzyskali za rozwiązanie zadań sprawdzających umiejętność korzystania z informacji, nieźle poradzili sobie z czytaniem i pisaniem, a najsłabiej z zadaniami wymagającymi wykorzystywania posiadanej wiedzy w praktyce - informuje CKE.

W zakresie czytania średni wynik uzyskany przez uczniów to 6,25 pkt.

Pisanie sprawdzano dwoma zadaniami, z których jedno polegało na napisaniu opowiadania, a drugie instrukcji. Za ich wykonanie uczeń mógł otrzymać 10 punktów. Średni uzyskany wynik za tę umiejętność to 5,88 pkt.

Średni wynik w obszarze rozumowania wyniósł 4,11 pkt. Za zadania dotyczące korzystania z informacji, uzyskiwano 2,79 pkt., a wykorzystywania wiedzy w praktyce - 3,72 pkt.

Najwięcej szkół uzyskało średnio 21,5-22,8 pkt. Najlepsze wyniki osiągnęły szkoły w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców (24,68 pkt.).
∨ Czytaj dalej

Więcej na temat

Komentarze (2)

avatar
avatar
Człowiek (gość)

Czesc ! Wiecie moze gdzie zobaczyc wyniki sprawdzianu szóstoklasisty ?
POMOCY ! :D z gory wielkie dzieki ! :D

avatar
liliput1999 (gość)

nie martwcie się, sprawdzian był trudny.sama napisałam na 26p. i jestem z tego wyniku dumna, bo sprawdzian jak już wcześniej napisałam był trudny

Wybierz kategorię