Startuje I Festiwal Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach [SZCZEGÓŁOWY PROGRAM]

Magdalena Boczarska, Maria Sadowska, Hanna Bakuła, prof. Zbigniew Izdebski i inne sławy będą na pierwszej edycji festiwalu. Potrwa od 7 do 9 lipca.

Spotkania z aktorami, koncerty i wykłady o zdrowiu. Od 7 do 9 lipca bawimy się na Festiwalu Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach.

W mieście, gdzie legendarna seksuolożka Michalina Wisłocka przeżyła wielką miłość, po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Michaliny Wisłockiej. Startuje już w piątek 7 lipca i potrwa do niedzieli 9 lipca. W programie: nauka – kultura, zdrowie.

W programie m.in.:

7-9 lipca - Koncerty: Krzysztof Daukszewicz (7 lipca), Ania Dąbrowska (7 lipca), Marysia Sadowska (9 lipca),
8 lipca - Spektakl: Teatra im. Juliusza Osterwy „Paryż i Ty”,
8 lipca - pokaz filmu „Sztuka Kochania”,
7-9 lipca – rynek - namiot spotkań z artystami, twórcami filmu, lekarzami, lekarzami, porady zdrowotne, debaty o zdrowiu, panele dyskusyjne. Zaproszeni goście: Olin Gutowski, Krzysztof Daukszewicz, Violetta Ozminkowski, Magdalena Boczarska, Maria Sadowska, ksiądz Arkadiusz Nowak, dr Beata Wróbel, prof. Tatiana Rongińska, dr hab. Janusz Leon Wiśniewski, Hanna Bakuła, Jadwiga Wolaszkiewicz, Ryszard Piotrowicz, Grażyna Walkowiak, Małgorzata Kownacka, prof. Zbigniew Izdebski.
7-9 lipca – plaża miejska – animacja dla dzieci, warsztaty
7-9 lipca – gmina Lubniewice, rynek, plaża miejska, Park Miłości – warsztaty muzyczne, plener malarski, targi zdrowej żywności, targi krzewów
7-9 lipca – plaża miejska – potańcówki, ognisko.

Nie zabraknie spotkań z aktorami: 7-9 lipca na rynku - namiot spotkań z artystami, twórcami filmu, lekarzami, lekarzami, porady zdrowotne, debaty o zdrowiu, panele dyskusyjne. Zaproszeni goście: Olin Gutowski, Krzysztof Daukszewicz, Violetta Ozminkowski, Magdalena Boczarska, Maria Sadowska ksiądz Arkadiusz Nowak, dr Beata Wróbel, prof. Tatiana Rongińska, dr hab. Janusz Leon Wiśniewski, Hanna Bakuła, Jadwiga Wolaszkiewicz, Ryszard Piotrowicz, Grażyna Walkowiak, Małgorzata Kownacka, prof. Zbigniew Izdebski.

Festiwal to też inne atrakcje dla dzieci i dorosłych: animacje, warsztaty na plaży, warsztaty muzyczne, plener malarski, targi zdrowej żywności, targi krzewów, dancingi, potańcówki i ognisko. Szczegóły na festiwalowym plakacie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

I Festiwal Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

Oficjalne otwarcie Parku Miłości w Lubniewicach

Gdyby nie lubuskie Lubniewice, Polacy nie mieliby "Sztuki kochania" dr Michaliny Wisłockiej. Bo najsłynniejsza polska lekarka ginekolog to właśnie tutaj zrozumiała, czym może być fizyczna miłość. Do Lubniewic przyjechała na wczasy - do domu mieszczącego się w zabytkowym parku. Tutaj spotkała Jerzego i… zatrzęsła się jej ziemia pod nogami, a niebo spadło jej na głowę.

Życie pokazało, że romans trwał tyle co urlop, ale zaowocował książką, która sprzedała się w sumie w ponad 7 mln egzemplarz i nauczyła Polaków seksu oraz rozmowy o nim. Na pamiątkę tego wydarzenia w 29 czerwca 2013 roku otwarto w Lubniewicach Park Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej.

Uroczystości towarzyszyła debata naukowa, której organizatorem był prof. Zbigniew Izdebski, znany seksuolog z Zielonej Góry oraz przyjaciel M. Wisłockiej. Wśród zaproszonych gości znalazła się między innymi córka słynnej lekarki Krystyna Bielewicz oraz Janusz Leon Wiśniewski, autor "Samotności w sieci".

Park ma promować Lubniewice jako miejsce szczęśliwej miłości - w którym można się zakochać i pokochać.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.