W zakładzie urządzeń elektronicznych Esser Polska zorganizował się komitet protestacyjny. Powód strajku: brak pieniędzy dla pracowników.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od kilku miesięcy pracownicy nie otrzymują pensji na czas. Do tego dochodzą metody traktowania pracowników.
Sprawa nabrała rozpędu kilka miesięcy temu. W zeszłym roku doszło tam do naruszenia praw pracowniczych. Sprawą zainteresowała się prokuratura. Jednak pracodawca zapewnił, że uregulował zaległości w wysokości prawie 2 mln zł.

Teraz firma nie zapłaciła pracownikom jeszcze za styczeń. Poza tym pracownicy domagają się wypłaty 33 tysięcy świadczeń urlopowych. Jak się okazuje firma od 2008 roku nie odprowadza składek do ZUS.
Pracownicy twierdzą, że za strajk pracodawca odciąga im z pensji. Nie wiedzą ile pieniędzy dostaną za styczeń, ale obawiają się, że może być to głodowa pensja.

Poprzednio wystarczyła tylko groźba strajku i firma wypłacała pieniądze na konta. Jednak teraz przestój w pracy trwa od wtorku i pracownicy nadal nie dostali pieniędzy.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!