180 pracowników firmy Steinpol Central Services Sp. z o.o. z centralą w Rzepinie strajkowało we wtorek przed witnickim (w powiecie gorzowskim) oddziałem tego przedsiębiorstwa. Przyczyną był brak zgody zarządu firmy na żądania płacowe NSZZ "Solidarność".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
O strajku pracownicy zdecydowali w wyniku referendum. Na 238 osób głosujących w nim osób 182 wypowiedziały się za strajkiem. Pracownicy protestowali we wtorek przed witnickim oddziałem firmy od godz. 10 do 18.

"Dyrekcja proponuje ok. 5 procent podwyżki za pracę, czyli średnio 168 zł, ale jednocześnie obniżenie zapłaty za nadgodziny, na co nie godzi się zakładowa "Solidarność" - powiedział szef zarządu regionu gorzowskiego NSZZ "Solidarność" Jarosław Porwich.

Jak poinformował zarząd regionu gorzowskiego NSZZ "Solidarność", zarząd Steinpol Central Services Sp. z o.o. optuje za zmniejszeniem poziomu wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, co może skutkować utrzymaniem lub nawet zmniejszeniem miesięcznego wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w systemie akordowym.

Rokowania między zarządem a komisją zakładową NSZZ "Solidarność" trwały od lutego br. i zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności, efektów nie przyniosła także mediacja. W czerwcu mają się odbyć kolejne mediacje.

Steinpol Central Services Sp. z o.o. należy do międzynarodowego koncernu Steinhoff International Holdings Limited. Holding zatrudnia na całym świecie przeszło 42 tys. pracowników. W Polsce w ramach grupy Steinpol działa 7 zakładów produkujących meble tapicerowane.

Komentarze (18)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

&&&&&&&&&&&&&& (gość)

HONOR-def.
To postawa dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub SPOŁECZNE.
Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odebrane bywa jako hańba.Tym różni się honor od godności osobistej ; godność nie wymaga zemsty honor tak.Godność traci się w ciężkich warunkach bytowych ,honor wzmacnia się gdy chcemy odzyskać godność.Honoru nie wystarczy zdeklarować podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.Nie ma więc honoru jako cechy istniejącej z założenia. To czy ktoś jest honorowy można stwierdzić dopiero na podstawie oceny jego zachowania.Dana osoba udowadnia czynem deklarowane przez siebie wartości. Zdając w pewnym sensie praktyczny egzamin z honoru.

Ludzie podejmując decyzje ponoszą konsekwencje swoich wyborów.Jeśli coś nam odpowiada nie chcemy tego zmieniać,nie podejmujemy walki .Zgodnie z zasadami honoru należałoby podpisać pakiet podwyżek 6%,10zł.Przecież nikt nie chciałby, by inni za niego walczyli?!!!!!! PRAWDA

Jurek (gość)

Nie gadaj tylko zmieniaj gacie bo jutro pojade bez wazelinki na sucho ! A pamiętasz co sie stało ostatmim razem

Darek S. (gość)

Jurek ty to zawsze marudzisz. Jak wychodze codziennie od kierownika spod biurka to nic mi o tym nie mowi.

Jurek (gość)

Dokładnie! Darek tylko weź jutro zmień majty bo od piątku te same odwracasz z lewej na prawą.

Darek S. (gość)

My z Jurkiem nie narzekamy. Montujemy w 2 teraz i po pracy mozemy sobie na spokojnie dac w kakao i nikt nie zwracac na nas uwagi, bo same wazelinki zostaly i pracuja.

mala (gość)

Ja w pełni popieram strajk. Ludzie walczą o godna płace, która im się należy. Nie sadze aby ich żądania był wygórowane. Wypłaty, które dostają od stycznia są śmieszne. Przy dzisiejszych cenach i opłatach takie wypłaty balansują na skraju ubóstwa. Jeżeli osiągną swój cel, Ci którzy nie strajkują również będą czerpać korzyści z ich strajku. Wiec przynajmniej niech nie oceniają strajkujących i nie traktują ich jak wroga.

kalik (gość)

ciota przodownik chyba w ciągnięciu druta żyglinskiemu i spółce co rano pewnie właziłes w zad wazeliniażu

kalik (gość)

podpisujesz sie frajerze przodownik i nie popierasz strajku ,chyba robiłes loda majsterkom i kierownikowi co rano ,ja zap..... tam 12 lat w akordzie jak ty jeszcze trzepałeś wacka w pokrzywach i wiem o co jest byc olewanym przez barcika i spółkę .POPIERAM STRAJK!!!

kalik (gość)

Przodownik pracy napisał:

Dyrekcja proponuje 6% podwyżki, a nie 5 %...
Pracy nie ma, a oni jeszcze strajkują. Wszystkich ich pozwalniają, wtedy mogą sobie z tym transparentem pod Urząd Pracy iść i strajkować o godną kuroniówkę...!

Przodownik pracy (gość)

Dyrekcja proponuje 6% podwyżki, a nie 5 %...
Pracy nie ma, a oni jeszcze strajkują. Wszystkich ich pozwalniają, wtedy mogą sobie z tym transparentem pod Urząd Pracy iść i strajkować o godną kuroniówkę...!

pracownik (gość)

dziekuje tym ktuzy poparli strajk a tym ktorzy pracowali nie narzekajcie macie dobrze

anakonda (gość)

popieram straj ale co z pracownikami którzy pracuja na stawce godzinowej?? o nich sie nie mowi, a dyrekcja zakładu uznaje magazyny jako cos innego, bo podobno nas nie lubi

NIUNIU (gość)

od wtorku strajk niech wiedza ze to nie sa zarty .Nase haslo GODNE ZAROBKI GODNE ZYCIE .Trzymaajcie kciuki