W II lidze dolnośląskiej mężczyzn: TS ZEW Świebodzin vs. SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. 30:19 (17:9)

Wiesław Zdanowicz
Mecz 20. lolejki II ligi dolnośląskiej piłkki ręcznej mężczyzn Zew Świebodzin vs. Sparta Oborniki Wielkopolskie Wiesław Zdanowicz
W sobotę, 10 marca, w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn w grupie dolnośląskiej Zew Świebodzin podejmował w 20. kolejce rywali ze Sparty Oborniki Wielkopolskie. Przed meczem z wyżej notowaną drużyną gości zapewne niewielu kibiców spodziewało się tak wysokiej wygranej gospodarzy.

Po dziesięciu minutach gry wyklarował się jej wyrazistyobraz. Trzecia drużyna w tabeli przy stanie 4:4 nie miała już w tym meczu nic do pokazania. Z minuty na minutę rosła przewaga Zewiaków wzmacniana dźwiękami instrumentarium Świebodzińskiej Orkiestr Dętej i bardzo żywym, głośnym aplauzem miejscowych kibiców. Goście tymczasem, zaskoczeni takim obrotem sprawy, sprawiali wrażenie, jakby seniorów zastąpili niedoświadczeni młodsi koledzy klubowi.

Osiem punktów przewagi przy zejściu na przerwę zapowiadało niezłe widowisko po zmianie stron. Tak też się stało. Zewiacy konsekwentnie zwiększali siłę swojego rażenia, a jednocześnie obaj nasi bramkarze popisywali się skutecznymi interwencjami, żywiołowo nagradzanymi przez publiczność.

W 42. minucie przewaga Zewu urosła do 15. bramek przy stanie meczu 26:11. Przez następne siedem minut gospodarze zelżyli napór na bramkę Spartan, a na boisku pojawili się zawodnicy spoza podstawowego składu. Jednym z nich był debiutujący w zespole junior młodszy, 15-letni Nikodem Walkiewicz, który za przyzwoleniem trenerów był w tej części spotkania egzekutorem rzutów karnych w 43., 54. i 55. minutach, z czego dwa przyniosły punkty.

Pomeczowy komentarz trenera Bronisława Malego: - Jak zawodnicy, których z Mariuszem Kwiatkowskim mamy do dyspozycji w Zewie, jak ta ekipa ze spokojem, konsekwentnie posłucha zadań taktycznych, i sami dołożą swoją wolę walki i dodatkowe decyzje rzutowe, to byliśmy bardzo skuteczni. Na wyjazdach brakuje nam tej konsekwencji. Może trochę wcześniej musiałbym zrobić to, co dzisiaj zrobiłem - pozmieniać starszych zawodników, być może nawet pojedynczo wpuszczać młodszych, bo dzisiaj przyniosło to piorunujący efekt.

Sędziowie meczu: Paweł Duda z Buku, Łukasz Staszkiewicz z Gniezna; stolikowi: Mirosław Łyszczak (sekretarz), Remigiusz Stokłosa (czas)

TS Zew Świebodzin: 98. Kamil Pasiuta, 22. Maciej Hady - 3. Tomasz Sielicki, 5. Piotr Tomczyk (6), 6. Wojciech Hrycak (1), 7. Piotr Radziwon (3), Nikodem Walkiewicz (2), 9. Przemysław Bryza, 10. Piotr Książkiewicz (2), 11. Jakub Borówczak, 13. Jakub Kaliszak (2), 14. Michał Tarasiuk (1), 17. Mateusz Kowalaszek (1), 18. Martin Osiecki, 19. Jakub Cenin (6), 23. Kamil Nogajewski (6); trenerzy: Bronisław Maly, Mariusz Kwiatkowski, kier. druzyny: Andrzej Galle
Najlepszym zawodnikiem meczu w Zewie wybrany został Martin Osiecki.

Po 20. meczach Kamil Nogajewski zajmuje 6. pozycję w klasyfikacji II-ligowych strzelców z dorobkiem 105. bramek na łączną liczbę 268. sklasyfikowanych strzelców.

II Liga Mężczyzn gr. 1
Wyniki 20. kolejki z soboty: TS Zew Świebodzin vs. SKF KPR Sparta Oborniki 30:19 (17:9), w rzutach karnych 6(5);1(0); SPR Bór Oborniki Śląskie vs. MKS Tęcza Kościan 36:38; MKS Żagiew Dzierżoniów vs. MKST Astra Nowa Sól 36:23 (18:12); SSRiR Start Konin vs. SKS Orlik Brzeg 33:21 (16:12); LKS OSiR Komprachcice vs. EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 39:32 (19:16);

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie vs. UKS Olimp Grodków 16:26 (8:10)

Do rozegrania pozostał niedzielny mecz KS Forza Wrocław vs. Śląsk Wrocław Handball Team