Wataha zdaje na piątkę przedsezonowy sprawdzian!

Krzysztof Polak Wataha Rugby Club Zielona Góra
Zielonogórzanie zwyciężyli w sobotnim turnieju rugby7, zdobywając tym samym roczne prawo do „Złotego Tronu” – głównej nagrody imprezy w Bolesławcu. Dziki zwyciężyły kolejno z ekipami: Miedziowych Lubin, KS Rugby Wrocław i w finale- Husaru Bolesławiec, prezentując radosne rugby obfitujące w widowiskową grę w obronie. Świetnie funkcjonująca defensywa odbiła się także na skuteczności ataku. Dość powiedzieć, że sam Oskar Dziok, w 3 meczach, przykładał piłkę 9 razy, a rywale mogli tylko odprowadzać go wzrokiem na pole przyłożeń. Tym samym, indywidualnie trzeba byłoby pochwalić każdego z tej drużyny, bo każdy przyłożył nie cegiełkę, a wielką cegłę do końcowego sukcesu.

Najważniejszy tego dnia był jednak sparing w ligowej odmianie – rugby union, rozegrany w czasie 2x15 minut z mieszaną drużyną Dolnego Śląska. Wataha, wsparta już Miedziowymi, w tym meczu mogła spokojnie sprawdzić ustawienia taktyczne na inaugurację rundy wiosennej, a skończyło się to... Dominacją. Gra piłką, szczególnie na kontakcie, cieszyła oko tak, jak i znów dobrze zamykająca obrona, skuteczna szarża i gra w przegrupowaniach. Ponieważ to nie wynik był najważniejszy, odnotowaliśmy tylko, że zwycięstwo było bezdyskusyjne. Po Dzikach ewidentnie widać, że przerwa zimowa nie pozostawiła po sobie skutków – i są one wyłącznie pozytywne.
Pozostaje tylko czekać na mecz z Rudą Śląską, który już za tydzień! Jeżeli forma drużyny, jako kolektywu, utrzyma się przez najbliższe dni (a wszystko na to wskazuje!), to... Zapraszamy na stadion przy ul. Wyspiańskiego, w niedzielę – 29 marca o godz. 13:00, bo z pewnością będzie ciekawie!

Zapraszamy także na rekrutację do naszej drużyny w przeddzień meczu – 28 marca o godzinie 14:00 na boisku przy SP18 ul. Franciska . Trenuj i graj z nami!