miejsce rozpoznawalne miejsce rozpoznawalne

pies grzecznie w kolece stał (© PanPiotrowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ostatnie dni przed wigilią panowie (aby się nie plątali po kuchni) wysyłani są po karpia. Najpierw mają wybrać najładniejszego karpia, przynieść do domu i ...uśmiercić.

Mordercza tradycja trwa a panowie stojący w męskiej zazwyczaj kolejce umawiają się na wódkę i jej koszt usiłują doliczyć do ceny nabycia karpia. Coś za coś - „morderca" wódką znieczula sumienie.
Tyle o mężczyznach w karpiowej kolejce ale co tu robi pies?
Widywałem psy które potrafią odebrać z kiosku zaprenumerowaną gazetę i w zębach zanieść ją do domu ale psa niosącego foliówkę z żywym karpiem dotąd nie widziałem.
I rychło nie zobaczę bo ten oto stojący w karpiowej kolejce pies gdy zobaczył obiektyw fotoaparatu zreflektował się i oddalił. Może nie chciałby sobie zszargać opinii wśród innych psów, że udaje psa a zaopatruje się w ryby jak kot jakiś. Gdyby psi koledzy zobaczyli go w internecie, niosącego rybę to może by się śmiali i nie chcieli się z nim bawić w gonienie kota.
* * *UWAGI dla Miłych Czytelników tego tekstu.Tekst jest odrobinę frywolny i odbiega od nadętej powagi wielce pouczających tekstów ale takie jest moje prawo określone regulaminem portalu i wykładnią Redakcji
Gdyby Wielce Mili Czytelniczy opisali jakieś ciekawe przygody z udziałem psa pomagającego w zakupach to limitu merytorycznych komentarzy nie wyznaczam. 

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: