Władze Falubazu proponują niższe ceny biletów na Lubuskie Derby

Przypomnijmy. Już 16-sierpnia zielonogórski Falubaz zmierzy się z Caelum Stal Gorzów w I rundzie fazy play-off. Wstępnie bilety na to spotkanie miały kosztować: trybuna niska 40/50 zł, trybuna wysoka 45/55 zł.

Przypomnijmy. Już 16-sierpnia zielonogórski Falubaz zmierzy się z Caelum Stal Gorzów w I rundzie fazy play-off. Wstępnie bilety na to spotkanie miały kosztować: trybuna niska 40/50 zł, trybuna wysoka 45/55 zł. Jednak prezes Falubazu, Robert Dowhan, proponuje inne rozwiązanie. Chce, aby obniżono ceny wejściówek. Wystosował w tej sprawie specjalne pismo do władz gorzowskiego klubu.

Oto jego treść:
"Po meczach fazy zasadniczej DMP w Zielonej Górze i w Gorzowie, zarówno gorzowscy i zielonogórscy kibice poczuli się urażeni ściskiem, jaki panował w sektorach gości podczas spotkań derbowych.

Dzięki temu, że mamy możliwość spotkać się ponownie, podczas rozgrywek Ekstraligi 2009, bez jakichkolwiek podtekstów i bez szukania winnych tamtych sytuacji, zwracam się do Was z propozycją stanięcia ponad podziałami, ponad odwiecznymi animozjami gorzowsko - zielonogórskimi, poprzez wspólny gest obu klubów wobec kibiców drużyny przeciwnej.

Na derbowy mecz, rozgrywany w Gorzowie 16 sierpnia najwierniejszym kibicom Falubazu Zielona Góra przeznaczyliście 852 bilety na sektor gości. My ze swojej strony tyle samo biletów przeznaczymy dla kibiców Stali Gorzów, na mecz rewanżowy rozgrywany w Zielonej Górze.

Zwracam się do Was z propozycją, by oba kluby ustaliły tę samą, niezwykle atrakcyjną cenę biletów dla kibiców drużyny przeciwnej na sektor gości, przede wszystkim, jako podziękowanie za sportowy doping i wspieranie drużyn przez cały sezon, ale także w ramach przeprosin za potraktowanie, podczas rundy zasadniczej. Pamiętajmy, że każdy kibic z Zielonej Góry lub Gorzowa, by dotrzeć do drugiej stolicy województwa lubuskiego musi przeznaczyć około 30 złotych. Stąd nasza propozycja, by na I rundę PO, bilety na oba mecze lubuskich drużyn, na sektory drużyny gości kosztowały po 20 złotych. Czyli koszt dojazdu i wejściówka, będą kosztowały mniej więcej tyle, ile bilet na mecz swojej drużyny w swoim rodzinnym mieście.

Dzięki temu wspólnemu gestowi, kibicom obu drużyn udowodnimy, że przede wszystkim leży nam na sercu dobro sportu żużlowego i sportowa rywalizacja, a nie słowne utarczki między działaczami".

Robert Dowhan - Prezes Zarządu ZKZ SSA

Strona gorzowska nie zabrał w tej sprawie oficjalnego stanowiska, ale cen wejściówek obniżać nie zamierza.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane