Przystanek Woodstock 2017 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą Przystanek Woodstock 2017 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą

Przystanek Woodstock 2017 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. (© Jakub Pikulik / archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jurek Owsiak zdradził nowe informacje o Przystanku Woodstock 2017. Wiemy już, że na małej scenie zagrają Dr Misio i Oddział Zamknięty. Warsztaty na ASP poprowadzi ponownie Piotr Bukartyk, a woodstockowa publiczność spotka się z Adamem Bodnarem i Jarosławem Gwizdakiem.

Woodstock 2017: Oddział Zamknięty na Małej Scenie


Oddział Zamknięty nieustannie od 38 lat daje jedne z najlepszych koncertów w Polsce. Łączy już cztery pokolenia swoich wiernych fanów, wykonując swoje największe przeboje. Wśród nich m.in.: "Ten Wasz Świat", "Party", "Obudź się", "Gdyby Nie Ty", "Rzeka", "Ich Marzenia", "Szkoła", "Sama", "Szkiełko", "Andzia", "Oddział", "Debiut", "Uszy". Na Przystanku Woodstock w czwartek - 3 sierpnia 2017 zespół zaprezentuje nowy materiał, w tym będzie miała miejsce prapremiera najnowszego utworu.Oddział Zamknięty w składzie z jego współzałożycielem i kompozytorem Wojciechem Łuczaj- Pogorzelskim, Krzysztofem Wałeckim (wokalistą i autorem tekstów - m.in. współautor albumu OZ "Parszywa 13"), Grzegorzem "Ornette" Stepieniem (od 15 lat na basie w OZ), Pawłem OZiabło (najmłodszym odkryciem w OZ) i perkusistą Maciejem” Magik” Kudłą (zapraszanym na najlepsze w warsztaty muzyczne w Europie) wystąpią ze swoimi największymi hitami oraz premierowymi utworami specjalnie dla Was!

Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą: Przystanek Woodstock 2017: koncerty, zdjęcia, filmy, informacje

Woodstock 2017: kontrowersyjny Dr Miso na Małej Scenie


Dr Misio wraca na Przystanek Woodstock! Pierwszy raz na naszym festiwalu zagrał na 20. Przystanku Woodstock w 2014 roku. W tym roku wystąpi na Małej Scenie w sobotę - 5 sierpnia o godzinie 23:00 i będzie mieć dla Was piosenki między innymi ze swojej najnowszej, głośnej płyty - „Zmartwychwstaniemy”.

12 maja ukazał się najnowszy, trzeci album Dr Misio pod tytułem „Zmartwychwstaniemy”. Dla wszystkich, którzy znają ich poprzednie płyty, czyli byli na koncertach, to będzie szok. Po drugiej, świetnie przyjętej przez fanów i dziennikarzy muzycznych, mroczno-gorzkiej płycie „Pogo” z 2014 roku, pisano, że jest „mocna jak spirytus i ostra jak brzytwa”, że „faceci po przejściach śpiewają smutne piosenki o miłości i śmierci”. Ale ta rockowa załoga pod wodzą Arka Jakubika już wtedy wiedziała, że na trzeciej płycie musi być rewolucja.

I jest. Otworzyli się na nową energię. Na muzykę. Na zupełnie nowe brzmienia. Za muzyczne zmartwychwstanie Dr Misio odpowiedzialny jest Kuba Galiński, młody, wybitnie wszechstronny producent muzyczny. Słychać to na tej płycie. Bez zmian został przekaz. Dalej śpiewają „smutne piosenki o miłości i śmierci” do tekstów Vargi i Świetlickiego. Cyniczne, depresyjne i jak zawsze celne obserwacje współczesnego świata. Tyle, że teraz ten przekaz jest podszyty wyjątkowo dużą dozą inteligentnej ironii. I może częściej niż zwykle wadzą się w swoich piosenkach z Bogiem. Nieprzypadkowo wszak płyta nosi tytuł „Zmartwychwstaniemy”.

Skład zespołu: Arek Jakubik (wokal), Paweł Derentowicz (gitara), Mario Matysek (gitara basowa), Radek Kupis (klawisze) i Janek Prościński (perkusja).


Woodstock 2017: Wystąpi Fangclub


Wywodzące się Dublina trio mistrzowsko łączy ze sobą ostre punkowe granie z nostalgicznie brzmiącymi grunge’owymi riffami. Fangclub wyróżnia się na fali odrodzenia muzyki z Seattle swoim bezkompromisowym, prawdziwie buntowniczym podejściem do twórczości, łącząc z wpadające w ucho, a jednocześnie mocne melodie z tekstami piosenek, w których nie stronią od ostrej krytyki współczesnego społeczeństwa.

Piotr Bukartyk ponownie na Przystanku Woodstock


Piotr Bukartyk - autor i kompozytor, a tak naprawdę zwyczajny układacz piosenek, posługujący się gitarą, tenorem umiarkowanie bohaterskim, bądź sopranem koloraturowym domowej roboty. Układa jedną piosenkę tygodniowo – w czwartek wieczorem. W piątek rano premiera w radiowej Trójce, w audycji Wojciecha Manna. I tak od wielu już lat. Co jakiś czas wybiera parę numerów i robi z tego płytę. Sprzedają się przyzwoicie.

Koncertuje solo, w duecie (druga gitarka), trio (druga gitarka plus Hammond), kwartecie (j.w. plus bas), lub z całym bandem (j.w. plus bębny). Są na to dowody w postaci dwóch płyt koncertowych – jedna ze studia im. Agnieszki Osieckiej, druga z Dużej Sceny Przystanku Woodstock 2012. Wszystkie historie śpiewane przez Piotra, oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycznym, nad którym czuwa Krzysztof Kawałko. Dzięki temu, każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki.

Piotr Bukartyk poprowadzi na 23. Przystanku Woodstock warsztaty muzyczne, które są nieodłącznym elementem festiwalu. Tradycyjnie zakończą się one wspólnym występem na Dużej Scenie, wieńczącym tegoroczną edycję imprezy!

Goście ASP: Debata Adama Bodnara i Sędziego Jarosława Gwizdaka


Obecność Rzecznika Praw Obywatelskich na Przystanku Woodstock to już tradycja! W tym roku po raz kolejny na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych będziemy gościć przedstawicieli biura RPO, z którymi Woodstockowicze będą mogli porozmawiać na tematy związane z prawem. Zapraszamy Was także na spotkanie, które już dziś zapowiada się niezwykle interesująco. Dr Adam Bodnar - RPO i Jarosław Gwizdak - Sędzia Sądu Rejonowego Katowice będą dyskutować o prawie w naszym życiu, a rozmowę poprowadzi Piotr Kraśko. Rozmowa odbędzie się w piątek (3 sierpnia) o godzinie 10:00.

Przystanek Woodstock

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!