Gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 15 stycznia odbywa się 25. finał WOŚP. Co dzieje się w naszym mieście? Pomimo mrozu i sypiącego śniegu 11. Bieg z cukrzycą rozgrzał zielonogórzan! Kilkadziesiąt drużyn przebiegło dystans 2,5 kilometra, by wesprzeć WOŚP.

- Jestem dwa tygodnie po operacji, a biegnę – mówi pani Iwona z nowosolskiej drużyny „Fajne babki”. Jej koleżanka dodaje – A ja mam kontuzję kolana, ale też ruszam w biegu! – A ja jestem zdrowa! – dodaje ze śmiechem kolejna z „Fajnych babek”. Taki dobry humor nie opuszczał wszystkich uczestników biegu. A zmierzyli się w nim nie tylko dorośli, ale i dzieci. Wszystko po to, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Przed biegiem uczestników rozgrzali piłkarze z zielonogórskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. Gorąco zrobiło się też dzięki Centrum Rozwoju Flow, który rozgrzał uczestników ognistą salsą. Na uczestników wydarzenia czekały również ciekawe licytacje. Ze sceny tuż pod Zielonogórską Palmiarnią co chwilę dało się słyszeć rzucane przez jednego z organizatorów akcji, Radosława Brodzika, kwoty:
- 460 zł za tort po raz pierwszy, drugi i trzeci – wołał Radosław Brodzik. Podczas licytacji pod młotek poszły też m.in.: Komplet medali z „Parszywej dwunastki” za 400 złotych, Bachusiki, podarowane przez wiceprezydent Wioletę Haręźlak: za 100 i 150 złotych, kubki i albumy ufundowane przez „Gazetę Lubuską” – 50 zł czy kijki do nordic walkingu za 100 złotych.
Tuż przed godz. 14.00 ruszył bieg. Jako pierwszy na metę dobiegł zespół „Kudłaty i spółka” .
Skąd taka nazwa? - Od mojego nazwiska – śmieje się Wojciech Kudła. – Ja jestem Kudła, spółka się też znalazła i razem pobiegliśmy! – dodaje mężczyzna. I informuje, że bierze udział w wielu biegach charytatywnych, bo zawsze warto pomagać.

Po biegu uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział m.in. w konsultacjach, które były dostępne w miasteczku medycznym w Zielonogórskiej Palmiarni.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!