Wygrany sparing Zastalu

Daniel Sawicki
ds
W poniedziałek zielonogórski Intermarche Zastal rozegrał sparing z AZS Politechniką Opole.

Intermarche Zastal Zielona Góra pokonał drugoligowy zespół 79:58 (18:15,25:9,17:16,19:18). Zwycięstwo podopiecznych trenera Tomasza Herkta było wyraźne, mecz tylko w pierwszej kwarcie był wyrównany. Od pierwszych minut drugiej kwarty uwidoczniła się zdecydowana przewaga naszego zespołu, który przez 8 minut tej kwarty wygrał z przeciwnikiem 17:3. W następnych minutach zawodnicy Intermarche Zastalu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, trener Herkt dał pograć wszystkim zawodnikom, często rotując składem.
Punkty zdobywali
Intermarche Zastal: Flieger 18 (2x3), Kus 13 (3x3), Kukiełka 12 (1x3), Wilczek 9 (2x3), M. Chodkiewicz 7 (1x3), Wróbel 6 (2x3), Rajewicz 4, Szepczyński 4, Kalinowski 3, A. Chodkiewicz 2, Busz 1, Stefanowicz.
AZS Politechnika: Szymański 17, Antoniak 9 (2x3), Kasperski 9 (1x3), Kotyza 7 (1x3), Bara 6 (2x3), Wojciechowski 4, Pawłowski 4, Koszela 2.
Już w najbliższy czwartek czekają nas kolejne emocje. W czasie Winobraniowej Gali Koszykówki 2009 podopieczni Tomasza Herkta zmierzą się z ekstraklasowym zespołem PBG Basket Poznań. Przed meczem odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny, uroczyste pożegnanie Pawła Szcześniaka oraz mecz Zielonogórskiej Ligi Koszykówki. Serdecznie
zapraszamy wszystkich kibiców od godz. 17.00 WSTĘP WOLNY.