nie z doniczki ale z ziemi wyrasta nie z doniczki ale z ziemi wyrasta

kępa kwiatów ozdobą Starówki (© PanPiotrowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wśród Zielonogórzan przechodzących deptakiem zawsze z wielką przyjemnością witam Tego Starszego Pana. Z wykształcenia historyk sztuki, z zamiłowania kronikarz. Mimo kłopotów zdrowotnych ciągle coś opisuje. Jego życiorys mógłby być fabułą filmową.

Opiekował się Zielonogórzanami biorącymi udział w akcji „Cały Naród Odbudowuje Stolicę". W każdej wolnej chwili oprowadzał po wojennym pogorzelisku, wyszukiwał detale po ruinach i tłumaczył ich wartości dla kultury narodowej, dla kultury europejskiej.
W okresie ogólnonarodowego zrywu solidarnościowego pomagał w redagowaniu biuletynów.
Ciągle penetruje przeszłość i zapisuje aby nie zaginęła w nader szybkiemu biegowi przemian cywilizacyjnych.
Jakże wielu miastoznawców Pan Lucjan kojarzony jest z comiesięcznym „Informatorem kulturalnym, sportowym, turystycznym i usługowym" wydawanym zanim internet przejął funkcję uniwersalnego dostarczyciela informacji.
Pan Lucjan Fokszan opracował monografie kilku zielonogórskich instytucji. Szczególnie wartościowe są swoiste „Żywoty Rodów Rzemieślniczych"
Pan Lucjan Fokszan miał udział w powstaniu mojej prywatnej „Gazety dla Sąsiada - Szambelan".
                                              Tradycyjnym, polskim obyczajem,                                                          z okazji Dnia PatronaWielce Zacnemu Panu Lucjanowi Fokszanowiskładam tą drogą Serdeczne Życzenia Zdrowia,(jakże potrzebnego do dalszej aktywnej działalności)oraz Satysfakcji z Czynionej Służby Społecznej. 

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: