- To sukces dla naszego województwa - tak wicemarszałek Elżbieta Polak ocenia ,,Zasady podziału krajowej rezerwy wykonania w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych oraz programów krajowych" ustalone podczas posiedzenia Komisji ds. Monitorowania Funduszy Europejskich przy Związku Województw RP, która odbyła się w Niepołomicach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W posiedzeniu komisji, której członkiem jest wicemarszałek Polak, uczestniczyła Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która po dyskusji z komisją ds. monitorowania funduszy europejskich przy Związku Województw ogłosiła koniec dyskusji nad zasadami podziału Krajowej Rezerwy Wykonania. Uzgodnione kryteria obejmują: tempo wydatkowania środków w dziesięciu obszarach, wykorzystanie pieniędzy, kontraktację. Ponadto przyjęto wyższy poziom kryterium dopuszczającego.
Na wniosek wicemarszałek Elżbiety Polak nie będzie brane pod uwagę kryterium ludnościowe, które byłoby dla nas niekorzystne ze względu na niedużą wielkość zaludnienia w naszym regionie.
Podczas spotkania omawiano także stan realizacji programów operacyjnych - kontraktację, płatności, certyfikację oraz przygotowanie województw do wdrożenia zmian w systemie płatności po nowelizacji ustawy o finansach publicznych.
Za kilka dni ministerstwo ma ogłosić, czy zwycięska piątka województw, które dostaną dodatkowe pieniądze z Krajowej Rezerwy Wykonania zostanie powiększona.
Działania Województwa Lubuskiego w wyścigu do dodatkowe pieniądze będą omawiane podczas 1. Lubuskiego Forum Funduszy Unijnych, które odbędzie się jutro w Zielonej Górze.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!