Boczna uliczka przy ulicy Kupieckiej w Zielonej Górze © Magda Weidner
[1/29]

Inne miasta mogą Zielonej Górze zazdrościć. Zobaczcie nowy mural, który powstał na jednej z kamienic w centrum miasta

Boczna uliczka przy ulicy Kupieckiej w Zielonej Górze. Na ścianie kamienicy powstało coś, co powala na kolana. Kolejna perełka, kolejne wyjątkowe dzieło zielonogórskich artystów z EJ Studio. A oni potrafią nas zaskakiwać. Lisami na Lisiej, ptakami na ptasiej, "Narcyzem" na Wrocławskiej, żywiołami na Chmielnej. Teraz? Najciekawsi, najwięksi bohaterowie kina zagościli na jednej z kamienic. Patrzą na nas m.in. Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson, Tom Hanks, Russell Crowe. Zresztą, kogo tam nie ma. Sprawdźcie sami!

Czytaj również: 4 żywioły na Chmielnej robią wrażenie [ZDJĘCIA]

Poznań, Łódź czy Warszawa chwalą się swoimi muralami. Zielona Góra również ma coś do powiedzenia w tym temacie. Miasto ma kilkadziesiąt dzieł sztuki, które zdobią bloki, budynki i szkoły. Legalnie. Wykonane na prośbę mieszkańców czy właścicieli budynków.

WIDEO: Zobacz, jak w Zielonej Górze artyści malowali silosy


Boczna uliczka przy ulicy Kupieckiej w Zielonej Górze. Na ścianie kamienicy powstało coś, co powala na kolana. Kolejna perełka, kolejne wyjątkowe dzieło zielonogórskich artystów z EJ Studio. A oni potrafią nas zaskoczyć. Lisami na Lisiej, ptakami na Ptasiej, "Narcyzem" na Wrocławskiej, żywiołami na Chmielnej. Teraz? Najciekawsi, najwięksi bohaterowie kina zagościli na jednej z kamienic. Patrzą na nas m.in. Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson, Tom Hanks, Russell Crowe. Dzieło jeszcze nie jest skończone. Ale to kwestia chwili. Poznań, Łódź czy Warszawa chwalą się swoimi muralami. Zielona Góra również ma coś do powiedzenia w tym temacie. Miasto ma kilkadziesiąt dzieł sztuki, które zdobią bloki, budynki i szkoły. Legalnie. Wykonane na prośbę mieszkańców czy właścicieli budynków.