Zielonogórska tenisistka Martyna Kubka mistrzynią Polski

cekon
Zielonogórska tenisistka Martyna Kubka została mistrzynią Polski w grze podwójnej. archiwum Martyny Kubki
Martyna Kubka, tenisistka GKT Nafta Zielona Góra została mistrzynią Polski w grze podwójnej. Na kortach w Gliwicach zielonogórzanka po złoto sięgnęła wspólnie z Weroniką Falkowską (AT Masters Radom).

Zwycięski duet w całym turnieju stracił tylko dziesięć gemów, a w meczu finałowym pokonał rozstawioną z numerem jeden Darię Kuczer (SKT Promasters Szczecin) i Anastazję Szoszynę (WKS Grunwald Poznań) 6:0, 6:2.

W grze pojedynczej Martyna Kubka dotarła do ćwierćfinału. W nim, po ponad trzygodzinnym pojedynku przegrała z Anną Hertel (Legia Warszawa) 6:3, 2:6, 6:7. Zielonogórzanka prowadziła w trzecim secie już 5:3, miała nawet piłki meczowe. Jednak w tym gemie Martynę Kubkę wytrąciły z rytmu przerwy z powodu opadów deszczu. W tie breaku rywalka okazała się lepsza. Tenisistka z Zielonej Góry bezpośrednio z mistrzostw Polski wyruszyła do Szwajcarii na mistrzostwa Europy juniorów.