Mecz Lotos Wybrzeże - Stelmet Falubaz zakończył się - 3 czerwca, na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku - zwycięstwem zielonogórzan 43:46.

Lotos Wybrzeże Gdańsk - Stelmet Falubaz Zielona Góra 43:46.

Punkty:

Lotos Wybrzeże Gdańsk: Thomas H. Jonasson 13 (3,2,w,3,3,2), Nicki Pedersen 12 (3,3,1,2,2,1), Maksim Bogdanow 6 (1,2,3,0), Krystian Pieszczek 6 (3,2,0,1), Tomasz Chrzanowski 5 (3,1,0,1), Kamil Brzozowski 1 (1,0,w,-), Marcel Szymko 0 (0,0,0).

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
Andreas Jonsson 14 (2,3,3,3,3), Piotr Protasiewicz 10 (1,3,2,2,1,1), Aleksandr Łoktajew 9 (2,d,2,3,2,d), Rune Holta 6 (0,1,2,3), Patryk Dudek 4 (1,1,0,2,0), Adam Strzelec 3 (2,d,1), Jonas Davidsson 0 (0,-,-,-).

Najlepszy czas dnia - 62,85 s - uzyskał Piotr Protasiewicz w siódmym wyścigu. Sędzia: Krzysztof Meyze (Wtelno). Widzów 4 000.

Początek spotkania zapowiadał wysokie zwycięstwo żużlowców Lotosu Wybrzeże, którzy po czterech startach prowadzili 16:8. Już w pierwszym zremisowanym wyścigu 3:3 słabo spisał się lider mistrzów Polski Patryk Dudek, który przegrał nie tylko z Krystianem Pieszczkiem, ale także swoim kolegą z zespołu Adamem Strzelcem.

Kolejne trzy biegi zakończyły się zwycięstwem gdańszczan, w tym jeden podwójnie. Niewiele jednak brakowało, aby gospodarze trzy razy triumfowali 5:1 - po emocjonującej walce na całym dystansie dwa punkty udało się wywalczyć Andreasowi Jonssonowi i Aleksandrowi Łoktajewowi.

Po raz pierwszy zielonogórzanie triumfowali 4:2 w 7. wyścigu - od tego momentu zaznaczyła się przewaga ekipy Stelmetu Falubaz.

Nietypowa sytuacja miała miejsce w 9. biegu. Pod koniec trzeciego okrążenia na bandę poleciał Thomas H. Jonasson, który z powtórki został wykluczony. Upadek Szweda wyglądał groźnie, ale zawodnikowi gospodarzy, który miał o tę sytuację pretensje do Łoktajewa, nic się nie stało.

W powtórce na start spóźnił się Kamil Brzozowski i 18-letni Rosjanin z Rune Holtą mogli odbyć na gdańskim torze trening. Goście wygrali 5:0 i po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie 28:25.

Niesamowite emocje miały miejsce w końcówce meczu. Pierwszy nominowany bieg po zaciętej walce zakończył się podwójną wygraną Jonassona i Nickiego Pedersena, którzy ograli Piotra Protesiewicza i słabo spisującego się Dudka. Po 14 wyścigach gdańszczanie przegrywali tylko 40:43 i kolejne zwycięstwo 5:1 dałoby im triumf w całym spotkaniu 45:44.

W 15. starcie para Jonasson - Pedersen nie zdołała jednak powtórzyć osiągnięcia z poprzedniego biegu i przechylić szali wygranej na rzecz swojej drużyny. Co prawda Łoktajewowi zdefektowała maszyna, ale znakomicie dysponowany Jonsson nie dał się wyprzedzić zawodnikom Lotosu Wybrzeże i tym samym przypieczętował sukces mistrzów Polski.

Więcej TUTAJ

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zatroskany kibic (gość)

"Dziś, 3 czerwca br. w Gorzowie na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku spotkają się drużyny Lotosu Wybrzeże i Falubazu" To gdzie w końcu w Gorzowie, czy w Gdańsku, bo już nie wiem gdzie mam jechać.