Grzegorz Długosz niepokonany! Strzelec Gwardii Zielona Góra w świetnej formie zakończył sezon

OPRAC.:
Cezary Konarski
Strzelec Gwardii Zielone Góra Grzegorz Długosz sezon 2023 zakończył w znakomitej formie. Gwardia Zielona Góra
Grzegorz Długosz, strzelec Gwardii Zielona Góra, zdobył dwa złote medale w kończącym sezon finale Pucharu Polski.

Na strzelnicach Śląska Wrocław odbyły się ostatnie zawody strzeleckie w tym roku. W każdej konkurencji finału Pucharu Polski rywalizowało 12 najlepszych zawodników na podstawie wyników uzyskanych w trzech rundach PP, które odbywały się w kwietniu, maju i czerwcu. Strzelania odbywały się tylko w konkurencjach olimpijskich. Wśród najlepszych nie zabrakło reprezentantów Gwardii Zielona Góra. W karabinie wystartowało pięciu zawodników, a w pistolecie siedmiu.

Zwyciężył indywidualnie i w mikście

Świetną formę w ostatnich miesiącach prezentuje Grzegorz Długosz, który w swojej koronnej konkurencji - pistolet pneumatyczny 60 strzałów - wygrał eliminacje z wynikiem 573 pkt. i pozostał zwycięski po finale, w którym rywalizował z siódemką strzelców. Wychowanek trenera Jerzego Zarzyckiego strzelanie w finale rozpoczął od wygrania pierwszej serii pięciostrzałowej i do końca rywalizacji nie pozwolił dogonić się żadnemu z rywali. W tej konkurencji wystartowało jeszcze dwóch juniorów Gwardii, którzy nie awansowali do finału, zajmując po eliminacjach – 9. miejsce Piotr Bujewicz (558 pkt.) i 11. lokata Stanisław Nowosadko (553 pkt).
Grzegorz Długosz wystartował jeszcze w pistolecie pneumatycznym MIX wspólnie z Agatą Nowak ze Świtu Starachowice. Duet wygrał eliminacje, a w starciu o złoty medal pokonał 16:14 Klaudię Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Marka Nowaka (Iglica Warszawa). Piąte miejsce w mikście zajął Stanisław Nowosadko (partnerka Natalia Król - Śląsk Wrocław), a 7. pozycję wystrzelała Maja Jarosińska (partner Jerzy Pietrzak - Wawel Kraków).

Na podium również Patryk Sakowski oraz...

- Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował Patryk Sakowski, który w pistolecie szybkostrzelnym zajął trzecie miejsce, zarówno w eliminacjach (566 pkt.), jak i w finale (23 trafienia) – relacjonował trener Jerzy Zarzycki. - W tej konkurencji do finału zakwalifikował się również Mariusz Bartczak-Gepart, który był szósty (eliminacje 553 pkt, finał 11 trafień). Poza finałem, na 11. miejscu zawody zakończył Stanisław Nowosadko z wynikiem 530 pkt. Do strzelań finałowych w obu konkurencjach olimpijskich zakwalifikowała się Maja Jarosińska. Rywalizację w pistolecie sportowym zakończyła na szóstym miejscu (eliminacje 550 pkt., finał 10 trafień), a w pistolecie pneumatycznym na siódmym (eliminacje 568 pkt., finał 132,1 pkt.). Z kolei w pistolecie pneumatycznym Barbara Macur zajęła dziesiąte miejsce z wynikiem 552 pkt.

...Natalia Kochańska

W strzelaniach karabinowych najlepszą gwardzistką była Natalia Kochańska, która wystrzelała brązowy medal w konkurencji karabinu pneumatycznego MIX, wspólnie z Markiem Ogórkiem ze Śląska Wrocław. W tej samej konkurencji na 6. miejscu uplasował się Rafał Ratajczak, którego partnerką była Aneta Stankiewicz z Zawiszy Bydgoszcz. Bardzo blisko medalu była Natalia Kochańska w konkurencji karabinu dowolny 3x20. W eliminacjach poprawiła rekord życiowy zdobywając 592 pkt., a w finale zajęła czwarty miejsce z rezultatem 438,3 pkt. Szósta była Sylwia Bogacka (eliminacje 582 pkt., finał 417,8 pkt.).