Wybierz region

Wybierz miasto

  Euroshorts - Pokaz Filmów Krótkometrażowych i Twórczej Reklamy

  Galeria BWA
  Zielona Góra, ul. Al. Niepodległości/19, +48 68 325 37 26

  17:00 Sobota, 20 grudnia

  • Wstęp wolny

  Euroshorts jest festiwalem filmów krótkometrażowych i twórczej reklamy. Istnieje od 1992 roku. Wyróżnia i wspiera młodych filmowców z całego świata. Filmy biorą udział w konkursie międzynarodowym w 4 kategoriach (filmu fabularnego, dokumentalnego, eksperymentalnego i animowanego) z nagrodami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. W programie są również spotkania z twórcami, pokazy twórczych filmów reklamowych (wśród nich jest taśma „Amerykański Film Reklamowy” z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku) i filmów z innych festiwali. Odbywają się też imprezy muzyczne, wystawy oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci.

  Pierwsze przystanki trasy ogólnopolskiej to Koszalin i Zielona Góra.

  Konkurs międzynarodowy filmów krótkometrażowych w 4 kategoriach (filmu fabularnego, dokumentalnego, animowanego i eksperymentalnego), z nagrodami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Amerykański Film Reklamowy 2014 (The Art. & Technique of the American Commercial) - to już dwudziesta trzecia taśma pokazująca wybitne dokonania artystyczne w amerykańskiej reklamie. W tym roku największe uznanie ponad 400 osobowego jury zyskał film „Podział epicki”, reklamujący ciężarówki Volvo, przygotowany przez agencję Forsman & Bodenfors i wyreżyserowany przez Andreasa Nilssona z Folke Film. Wśród kampanii najlepszą okazała się kampania Old Spice złożona z trzech reklam („Ciągły prysznic”, „Arbuz” i „Architekt”), w reżyserii Steve’a Rogersa, wyprodukowana przez studia: Biscuit Filmworks i Revolver dla agencji

  Wieden+Kennedy. Wyróżnienie kuratora pokazu otrzymał film „Spójrz do wnętrza: Mick Ebeling” (dla Intela) przygotowany przez agencję Venables Bell & Partners, w reżyserii Micka Ebelinga and Lucy Walker.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Myślisz, że jesteś dobrze wychowany? Na tych pytaniach wykłada się każdy

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.