Wybierz region

Wybierz miasto

  Sala Zegarowa

  Muzeum Ziemi Lubuskiej
  Zielona Góra, ul. Al. Niepodległości/15, +48 68 327 23 45

  Od 11.08.2010 do 31.12.2017

  • od 6zł

  Od wieków do najpopularniejszych przedmiotów codziennego użytku należały urządzenia mierzące czas. Stały się one ważnym wyznacznikiem cywilizacyjnego rozwoju oraz przeobrażeń ludzkiej mentalności. Sala Zegarowa w Muzeum Ziemi Lubuskiej jest miejscem prezentacji tych dzieł "z duszą" - ukazując czasomierz jako wyraz postępu w zakresie mechaniki oraz przemian stylowych w sztuce, a także efekt wspólnej pracy mistrzów od mechanizmu oraz artystów rzemieślników - malarzy, złotników, ceramików czy ebenistów.

  Zbiór rzemiosła zegarmistrzowskiego Działu Sztuki Dawnej tworzy blisko 280 obiektów. Na ekspozycji prezentowane są zegary talerzowe, kominkowe, powozowe, szafkowe czy kieszonkowe, powstałe od końca XVIII do początków XX wieku. Do najbardziej efektownych należą wykonane w II połowie XVIII wieku we Francji zegary kominkowe z kompozycjami figuralnymi. Tworzone były z wykorzystaniem porcelany, brązu oraz różnych gatunków kamienia.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Myślisz, że jesteś dobrze wychowany? Na tych pytaniach wykłada się każdy

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.