Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMagda Weidner

Zielona Góra

Bo trzeba dbać o przestrzeń wokół siebie

2012-08-14 15:38:42

To podstawa. Kręcimy się cały czas, przemieszczamy, biegamy, maszerujemy. Z punktu A, do punktu B. I zmieniamy otoczenie, ludzi, krajobrazy. Ale nasza przestrzeń, to nasza przestrzeń. I nie ma co ukrywać, trzeba o nią dbać bez dwóch zdań.
Pielęgnować
Zabezpieczać
Dostarczać niezbędnych produktów wartościowych
Zamiatać
Czyścić
Wymieniać zepsuty sprzęt
Czasem nawet użyć środków odplamiających


Wszystko po to, aby czuć się dobrze! To takie element, który cały czas jest przy nas i to jaki kolor przybiera wpływa na nasze samopoczucie. Ostatnio napisała do mnie koleżanka. - Pamiętasz, powtarzałaś, żebym dbała o przestrzeń wokół siebie. I po tylu latach się tego trzymam i to działa.
- Oczywista, oczywistość - odpowiedziałam


Często wykonujemy pewne zabiegi, o których nie mamy czasem pojęcia. Jednak czasem niszczymy wszystko za jednym zamachem, również totalnie nieświadomie. A potem ciężko nam się podnieść i suniemy kolanami po deptakowej kostce. Gromadzimy negatywne emocje w jednej małej szufladce, a potem ona eksploduje i z kolan spadamy na twarz, a mało tego podczas drogi spadania jeszcze "wykrzyczymy" wszystko w twarz najbliższej nam osobie. I zaśmiecamy swoją przestrzeń i brudzimy przestrzeń innych. A potem siedzimy i mamy kolejny problem, bo zastanawiamy się dlaczego tak się dzieje. O co tak naprawdę chodzi? Z nami coś nie tak? Ze światem?
Wystarczy jedna odpowiedź: weź się w garść. I po sprawie. I żyj tak, jak czujesz. Masz potrzebę rozładowania energii biegaj, skacz, krzycz na balkonie nawet na 10 piętrze:) Zapal papierosa przy kawie, jak lubisz. Twój wybór. A gdy tylko poczujesz, że już opadasz, że Twoje kolana prawie prawie znajdują się na ulicy. Wychyl głowę i weź głęboki oddech. Po sprawie!
I ludzie jeszcze jedna ważna sprawa. Tylko mało toksyczni. Będziesz miał dwóch znajomych? Trudno lepiej dwa pozytywne akumulatury niż dziesięć toskycznych zatruwaczy powietrza. Nie ma co patrzeć na ilość. Bo jak mawiają jakość się liczy. I spędzać czas z osobami, w towarzystwie których czujemy się komfortowo. Usłyszałam kiedyś taką dobrą radę i tego się trzymam, i to się sprawdza:)


I pamiętajmy: Dbajmy o swoją przestrzeń! :)


Z pozdrowieniami dla S. i A.

Jesteś na profilu Magda Weidner - stronie mieszkańca miasta Zielona Góra. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.