Szambelan Lubuski

avatarSzambelan Lubuski

Zielona Góra

Co mogliby Zielonogórzanie uczynić aby z łagodzić problemy uciekinierów z Afryki ?

2013-10-05 12:12:14


Zielona Góra ukształtowała sobie opinię miasta pełnego ludzi dobrych. Udane akcje paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich, zbiórki na leczenie konkretnej osoby. Mamy słynną z poziomu Noclegownię. Nawet pieski i kotki otrzymują pomoc lepszą niż w innych miastach.


Na zielonogórskim deptaku widuje się młodych biznesmenów z Legnicy sprzedających zeszyty z krzyżówkami, gwarantującymi pomoc dla chorych dzieci.


Dość często odwiedzają nas rumuńskie dzieci grające na harmoniach.


Jak wiem z obserwacji sesji Rady Miejskiej każdy przypadek biedy w rodzinie jest finalizowany konsekwentną pomocą samorządu dla potrzebujących.


W tej sytuacji wypada się zgodzić, że społeczeństwo Zielonej Góry ma szczególne upodobanie w pomaganiu bliźnim.


A może warto wyjsć z Dobrocią Zielonogórzan na zewnątrz i wspomóc biednych z innych części świata ?


Smutkiem odbił się wypadek utopienia nielegalnych imigrantów którzy z biednej Afryki wybrali drogę do bogatej Europy na skróty, poprzez eskapadę do włoskiej Lampedusy.


Zapewne dostatnie społeczeństwo Europy znajdzie sposoby aby zniwelować biedę w Afryce a potem w Azji.


Zanim jednak zostaną ustalone formalne sposoby pomocy całej Europy dla całej Afryki My Zielonogórzanie moglibyśmy przedyskutować problem i podpowiedzieć politykom co i jak mają zrobić aby doświadczenia Zielonogórskich Dobrodziejów, Dobroczynców i Charytatywników przenieść w teorii i czynie.


Przecież w Zielonej Górze lubimy czarnoskórych zawodników koszykówki i wielu kibiców identyfikuje się z ich miłością do barw klubowych.


Tym łatwiej będzie sprowadzić do Zielonej Góry kilkadziesiąt rodzin z biednej Afryki aby dac im bezpieczny dom, możliwości uczciwego zarobienia na utrzymanie dzieci, którym Państwo Polskie zapewni bezpłatną opiekę zdrowotną i wykształcenie.


W czasie gdy Papież Franciszek wzywa do pomocy warto aby Znani z Dobroci Zielonogórzanie nadal byli w awangardzie faktycznych Dobroczyńców.


Pamiętając zbiórki (choćby dla powodzian czy na remonty placówek) inicjuję dysputę w tej szlachetnej idei.


To jak Zielonogórzanie ? Pomożecie biednym Afrykańczykom ? 

Jesteś na profilu Szambelan Lubuski - stronie mieszkańca miasta Zielona Góra. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.