Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMagda Weidner

Zielona Góra

Gdy mamuśki rozmawiają...

2013-04-22 13:08:45

- A co ugotowałaś dzisiaj na obiad?
- Nie masz problemów? Śpi spokojnie przez całą noc?
- Jaką ma ulubioną zabawkę?


To tylko niektóre pytania, jakie pojawiają się podczas dyskusji. A bywa ona naprawdę interesująca. Spotykają się dwie mamy i zaczynają od tego jak minął weekend. A z minuty na minutę dołączają do nich kolejne. I tak tworzy się mała grupka. Pytanie za pytaniem.  I czas mija. Nieważne gdzie. Czy to na chodniku, czy w sklepie, czy w przerwie między zajęciami...Każde miejsce, każdy czas jest dobry, aby porozmawiać o swoich pociechach. Wymieniają się sposobami, doświadczeniami. Służą radą. I często nawet wcześniej nieznające się kobiety włączają się do rozmowy. Jednoczący temat. Można się pożalić, że bywają ciężkie dni i mieć wsparcie.


O dzieciach można rozmawiać godzinami. Bo jak wiadomo pomysłów to mają bez liku. Ale też takie właśnie rozmowy są bardzo pomocne.  Kto inny, jak druga mama będzie wstanie pomóc rozwiązać pewien problem?
I często śmieję się z reakcji ludzi. Nie wiedzą co się dzieje. Kilka kobiet w jednym miejscu ostra dyskusja, która przeplatana jest śmiechem, poważnym tonem, czasami ciszą.


Ale nie ukrywajmy - gdy mamuśki rozmawiają, nic i nikt nie jest w stanie im przerwać. I taka luźna refleksja moja na dzisiejszy dzień:)  I na koniec tylko dodam, że im dziecko starsze tym więcej tematów do rozmów, więc kto wiem, może niedługo pojawią się takie specjalne znaki. Jak np. strefa mam:)


Chociaż jest też druga strona. Jedni mogą zarzucić, że często takie rozmowy są męczące. Spotyka się młoda mama z koleżanką i na pytanie: co u ciebie? odpowiada: ok. Mały już raczkuje. Pierwsze ząbki za nami...


I tak naprawdę zapomina o sobie, ale... No właśnie chyba zawsze musi być jakieś ale:)


I

Jesteś na profilu Magda Weidner - stronie mieszkańca miasta Zielona Góra. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj