Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMagda Weidner

Zielona Góra

Jak przetrwać poniedziałek...

2013-02-04 14:18:40

Bo to taki dziwny dzień tygodnia. Poniedziałek? Po niedzieli, po weekendzie, początek czegoś nowego, ale...


No właśnie, ale ....Zazwyczaj jest tak, że to najgorszy dzień w tygodniu. Bo od niego właśnie wszystko się zaczyna. Od niego zaczynamy odliczać. Mój kolega co poniedziałek powtarza, że "daleko do weekendu kolejnego, a po starym na nowo trzeba się do pracy wdrożyć." I coś w tym jest, ale dlaczego w poniedziałek człowiek czuje się tak źle. Już jak słyszę poniedziałek, to czuję jak energia ze mnie wyparowuje. Ludzie w autobusie jacyś zmęczeni. Zero uśmiechu na ich twarzach. Każdy patrzy przed siebie, najczęściej zapatrzony w jeden punkt, jakby myślał : boże znowu to samo, znowu ten poniedziałek.


I nie tylko starsi tak reagują. Dzieci się nie cieszą, bo do czas do szkoły, przedszkola itp. A tam od początku wchodzimy w ten sam rytm. Robimy może nie to samo, ale podobnie.


I jak tu przeżyć, jak przetrwać te godziny, które tak powoli mijają. Może są jakieś sposoby na to, aby polubić poniedziałek. Może da się nie zwracać na to uwagi, że to już ten właśnie poniedziałek. Może....


Ech... no ja dzisiaj nie wiem , czy uda mi się przetrwać do końca, bo muszę się przyznać: Nienawidzę poniedziałków!


:)


P.S. A może jakiś mini konkurs, jak zilustrować poniedziałek? Bo jak wpisałam magiczną wyszukiwarkę to jakże magiczne słowo, to pojawiły się naprawdę dziwaczne rzeczy:)

Jesteś na profilu Magda Weidner - stronie mieszkańca miasta Zielona Góra. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.