Szambelan Lubuski

avatarSzambelan Lubuski

Zielona Góra

Jak tu wierzyć w system ?

2013-10-09 19:16:10

Czy trzeba przepraszać Stwórcę , że dając człowiekowi rozum i wolną wolę przyzwolił na wynalezienie internetu ? Jako były pracownik statystyki (jeszcze używaliśmy arkuszy spisowych i liczydeł) mam wątpliwości czy supernowoczesny system mm-ki nie oszukuje.


Olimpijska zasada przodowania została wprowadzona na portal społecznościowy „mmzielonagora.pl" w rubryce ranking. Jest tam kilkadziesiąt użytkowników z „Szambelanem" na czele którego nawet „PanPiotrowski" jeszcze długo nie dogoni.


Zastanawiałem się czy FIRMY czy ETATOWI pracownicy portalu powinni rywalizować z AMATORAMI ?


Zastanówmy się, jakie ma szanse zwyczajny hobbista, nawet emeryt, nawet mieszkający w centrum miasta w rywalizacji z REDAKCJĄ czy etatową moderatorką która ma dostęp do komunikatów podesłanych redakcji przez organizatorów imprez?


Zauważyłem że dzisiaj rano licznik przy moim zalogowanym nazwisku wykazuje 738 artykułów i 845 komentarzy.


Mały ruch myszką i oto mam wyniki rankingu. Dlaczego tylko 732 artykuły ? Dlaczego tylko 822 komentarze ?


Daleki jestem od posądzania, że ktoś sobie przywłaszczył mój dorobek. Nie chciałbym uwierzyć, że zaliczane są artykuły czy komentarze ZGODNE Z LINIĄ POLITYCZNĄ PORTALU.


A jednak różnice są.
Owszem, w moich liczbach to są ułamki ALE MATEMATYKA a nawet jej najprostsza odmiana czyli RACHUNKI są proste i powinny być zrozumiałe nawet na poziomie 4 klasy.


W tej sytuacji proszę o wyraźną wykładnię:
Jakie walory (wartości intelektualne, polityczne) powinny mieć artykuły zaliczane do rankingu ?


Podobnie chciałbym wiedzieć jakie komentarze zostają pozytywnie zaliczane do rankingu ?


Uprzejmie proszę aby Wielce Szanowna Redakcja zechciała odczytać moje pytania jako problem systemu mm-ki a nie napastliwy atak na osobę moderatora.


* * *


PS. Gdyby raz na jakiś czas (co miesiąc chociażby) chętni użytkownicy mm-ki mogli się spotkać z moderatorem to wiele spraw od ręki można byłoby wyjaśnić.


Przy okazji pozdrawiam Alicję Skowrońską która zrezygnowała z rywalizacji w rankingu. 

Jesteś na profilu Szambelan Lubuski - stronie mieszkańca miasta Zielona Góra. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.