Szambelan Lubuski

avatarSzambelan Lubuski

Zielona Góra

Obywatelski Felieton Dnia. Czy mam się wypisać ze społeczeństwa polskiego?

2014-01-02 19:11:41

Mam 75 lat. Przeżyłem wojnę pod hitlerowską okupacją. Przeżyłem najwspanialszy ponoć ustrój „sprawiedliwości społecznej", byłem szpiegowany. Byłem ministrantem. Byłem liderem „Solidarności", inwiligowanym przez etatowe służby bezpieczeństwa.


Szanuję polityczne zaangażowanie się liderów walki o równość rasową, średnią dochodów dla wszystkich zawodów oraz równość wobec prawa.


Przykro mi, że w demokratycznej Rzeczpospolitej Polskiej demokracja jest wykorzystywana do preferowania nałogów.


Mogę zrozumieć dziecięcy bunt albo popisywanie się ale przygodę z narkotykami zaczyna się w wieku młodzieńczym, gdy natura ujawnia początki dojrzałości fizycznej, intelektualnej i rozrodczej.


W czasie wojny (którą aktywnie przeżyłem) nastolatkowie buntowali się przeciwko zaborcom czy okupantom a nie przeciwko rodzicom, obyczajom rodzinnym czy przykazaniom boskim.


Młodzież zawsze musiała się wyszumieć. Dlaczego w Mojej Ojczyźnie preferuje się przekonanie, że alkoholizm to jest choroba?


Oto, młody kierowca, sądzony za jazdę na procentach nadal jeździ i zabija kilka osób znajdujących się na chodniku.


Z wykształcenia (długie lata pracy) jestem transportowcem i rozróżniam wypadek od świadomej chęci morderstwa przy pomocy narzędzia nazywanego samochodem.


Dzisiaj, od rana publikuje się wypowiedzi o samochodowym „mordercy". Usłyszałem nawet bezczelną opinię, że „Wszyscy, jako społeczeństwo odpowiedzialni jesteśmy za bezpieczeństwo"


Ja sobie wypraszam wciąganie mnie do grupy uznającej, że pijaństwo to choroba.


Jakie ja mam prawa pouczania czy nawet ingerowania?
Gdybym swoją bukową laską pogroził chociaż pijakowi to już bym miał sankcje prokuratorskie.


Chciałbym aby oprócz morderczego kierowcy zostali pociągnięci funkcjonariusze państwowi którzy pozwolili aby odzyskał prawo jazdy. Niechaj wspólnie płacą za pogrzeby, za odszkodowania, za leczenie i rehabilitację uratowanych.


Nie chciałbym aby Polskę traktowano jako państwo nieudolne głupotą pijanych obywateli, traktowanych przez prawodawców jako święte krowy - bez jakichkolwiek zasad moralnych, religijnych czy prawnych. 

Jesteś na profilu Szambelan Lubuski - stronie mieszkańca miasta Zielona Góra. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.