TYDZIEŃ BIBLIOTEK w mediatece Szklana Pułapka

2015-04-22 15:48:11

Mediateka Szklana Pułapka serdecznie zaprasza na obchody Tygodnia Bibliotek, podczas którego zaplanowaliśmy wiele atrakcji. W ciągu 6 dni odbędą się wydarzenia, które cieszą się wśród zielonogórzan największym zainteresowaniem. „Wybieram Bibliotekę”, to znaczy wybrać nie tylko książki, ale również muzykę, film, sztukę, dobrą zabawę oraz wiele innych rzeczy. Każdego dnia zaproponujemy Państwu inną formę korzystania z biblioteki, a dokładnie z mediateki Szklana Pułapka. Będą to między innymi zajęcia dla dzieci, wystawa, pokazy filmowe, obserwacja nieba i przede wszystkim III urodziny mediateki, czyli piknik muzyczny z klubem One Love. W tym tygodniu pełnym wrażeń nie zabraknie również naszych stałych imprez takich jak „Drzewo Wyobraźni” oraz „Kreatywna Mozaika Świata” organizowana w mediatece przez Fundację Lyada.
Za każdym razem kiedy wybierasz bibliotekę, sięgasz nie tylko po książkę. Po co sięgniesz tym razem? Literaturę, film, sztukę, dobrą zabawę czy muzykę?

8.05.2015, godz. 14:00
Tydzień Bibliotek – Wybieram literaturę
Serdecznie zapraszamy na happening przy półce bookcrossingowej zainicjowany przez studentów II roku Animacji Kultury Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na zielonogórskim deptaku przygotowali oni mnóstwo atrakcji, takich jak głośne czytanie przez zaproszonych gości, animacje dla dzieci, puszczanie baniek, malowanie kredą, itp. Podczas akcji z chęcią przyjmiemy Wasze przeczytane już książki. Zachęcamy do przejrzenia swoich księgozbiorów i wybrania czegoś z czym zechcecie podzielić się z innymi mieszkańcami. Akcja bookcrossingowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W dalszym ciągu przyjmowane są Wasze dary. Mediateka Szklana Pułapka planuje otwarcie niebawem drugiej półki na terenie centrum miasta. Zapraszamy na zielonogórski deptak przy Ratuszu o godz. 14:00.

11.05.2015
Tydzień Bibliotek – Wybieram film
Mediateka to również film: edukacyjne projekcje filmowe dla szkół oraz kino letnie. Powoli szykujemy się do seansów pod gołym niebem. Podczas Tygodnia Bibliotek, 11 maja, zapraszamy serdecznie grupy szkolne i przedszkolne na zaplanowane wcześniej projekcje edukacyjne i krótkie lekcje biblioteczne. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 68 4751807.

12.05.2015, godz. 19:00
Tydzień Bibliotek – Wybieram sztukę
W mediatece odbywają się również comiesięczne wernisaże. Biorą w nich udział zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Podczas Tygodnia Bibliotek zaprosimy na wystawę, malarstwa Ewy Tyburcy „Wśród zapachu barw”. Artystka zajmuje się między innymi: rysunkiem, akwarelą, pastelą. Jednak jej życie skupia się głownie wokół malarstwa olejnego. Na swoich obrazach przedstawia własny świat wyobraźni inspirowany architekturą małych miasteczek, ich bajecznych kamieniczek, urokliwych zakątków i pejzaży. Od jakiegoś czasu zauroczona jest również techniką papier mache. Za jej pomocą tworzy rzeźby-postaci ze świata iluzji i magii. Stara się przedstawić je w ich świątecznym, romantycznym nastroju nieustającej zabawy i radości. Serdecznie zapraszamy 12 maja o godzinie 19:00.

13.05.2015, godz. 17:00
Tydzień Bibliotek – Wybieram zabawę
Szklana Pułapka z chęcią gości w swoich progach tych najmniejszych. Organizowane są dla nich specjalne cykle zajęć, m.in. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci czy spotkania z okazji różnych świąt (Bożego Narodzenia, Dnia Pluszowego Misia, Dnia Dziecka). Podczas Tygodnia Bibliotek zorganizowane zostanie dodatkowe spotkanie, na świeżym powietrzu – w Parku Winnym, podczas którego dzieci wezmą udział w zabawach związanych z biblioteką, poznają książeczkę o bibliotece oraz będą mogły wraz z rodzicami zapisać się do naszej mediateki, poznając przy tym wszystkie zasady korzystania z niej. Serdecznie zapraszamy 12 maja o godzinie 17:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

14.05.2015, 16:00
Tydzień Bibliotek – Wybieram Drzewo Wyobraźni
„Drzewo wyobraźni” to cykliczne zajęcia muzyczno – plastyczne, więc idealnie wpisują się one w temat mediateki. Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia mają formę twórczej zabawy, która pozwoli na wyjście z ram utartych schematów, przyzwyczajeń i pomoże odkrywać nieograniczone możliwości dziecięcej wyobraźni. Chcemy pokazać jak inspirująca może być muzyka, jakie emocje i uczucia może wywoływać i jak ciekawie i barwnie można przelać je na papier. Serdecznie zapraszamy w czwartek 14 maja o godzinie 16:00.

15.05.2015, godz. 18:00
Tydzień Bibliotek – Wybieram muzykę – III Urodziny mediateki Szklana Pułapka – piknik muzyczny
Największym zainteresowaniem cieszą się wydarzenia organizowane przez mediatekę przed budynkiem Zielonogórskiej Palmiarni – w Parku Winnym. Jak co roku, postanowiliśmy tam świętować nasze urodziny – 3 rok funkcjonowania Szklanej Pułapki. Piknik muzyczny to świetna okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną, zagrania w gry planszowe, poczytania książki, posłuchania muzyki. Nie zabraknie również urodzinowych akcentów, takich jak życzenia dla mediateki oraz tort, na którym świeczki zdmuchniemy o godzinie 20:00.
Od godziny 21.30 będziemy mogli obserwować gwiazdy, a dokładnie „szukać nowych obiektów astronomicznych” z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii.
Impreza potrwa od godziny 18:00 do 22:00. Potem przeniesie się do klubu muzycznego One Love, który wesprze to wydarzenie.

Jesteś na profilu Mediateka Szklana Pułapka - stronie mieszkańca miasta Zielona Góra. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.