Szambelan Lubuski

avatarSzambelan Lubuski

Zielona Góra

Widać (dlatego, że nie widać) postępy odnowy moralnej portalu „mmzielonagora.pl"

2013-01-25 17:19:50

ALE NUMER ! Kto by się spodziewał, że mały artykulik zamieszczony 16 stycznia br o tytule >>Dookoła kilka czynnych kamer a „kolekcjonerzy metali" zerwali ten ładny numer<< dołączony do fotki przedstawiającej figuralny numer 8, wywoła odnowę moralną portalu ?


Moderator zechciał uzupełnić i przepuścić opis tak, że w eter popłynęła swoista reklama, że >>kryminał, zagadki, zaginęła dekoracja, numer posesji, ul. Bankowa w Zielonej Górze<<


Jako autor nie spodziewałem się że taka malutka informacja o mini-wandaliźmie wywoła takie mocne wymiany poglądów kierowanych nie do treści ani nawet osoby autora. Liczni komentatorzy zamiast poszukiwać złoczyńcę haniebnego czynu woleli wzajemnie się obrażać (czy może tylko pouczać).


Nie rozumiem jak się mają do faktu zaginięcia numeru takie zdania:
Panie Grzegorzu, troszeczkę pokory.// Zaistniał pan, rzucił błotem.// Przecież już raz przyznałem się do wszystkiego.//


Nawet pan Gawryluk proponując odgadywanie nazwisk byłych mieszkańców tej willi nie spodziewał się zapewne, że jego kamyczek wywoła lawinę „kulturalnych pouczeń" co przeniosło się na kolejne artykuły i blogi na portalu.


Doszło do tego, że wielce zatroskany użytkownik,[nie uzyskałem zgody na ujawnienie nazwiska] dnia 20 stycznia o godz. 21,45 zamartwił się: >>Interesuje mnie natomiast przyszłość tego portalu który [...] zmierza „donikąd"<<


>>I poczuwając się do odpowiedzialności za portal radzi moderatorowi: >>Chociażby wprowadzając [...] czasowe zablokowanie konta<<


Mnie, jako weterana pisania (i czytania) na portalu ucieszyło szybkie wprowadzenie w życie zalecen zatroskanego użytkownika. Otóż, za umieszczenie na portalu fotografii wygiętego numeru ósemki nadawca czyli PanPiotrowski został ukarany zablokowaniem wpisu nazwiska autora przy przedruku fotki w 119 numerze papierowej MM-ki.


Wprawdzie nie widzę sensu ale pochwalam fakt szybkiej i kategorycznej reakcji moderatora. Niech autor PanPiotrowski wie, że nie będzie w czwartkowym wydaniu papierowej mm-ki prezentowana jego marna fotka, która wywołała burzę dysputy o odnowie moralnej portalu o dumnej nazwie „mmzielonagora.pl"


Oby ta dziwna kara ostrzegła innych użytkowników że ryzykują wielce posyłając fotkę do opublikowania na społecznościowym (jakoby) portalu „mmzielonagora.pl"


Pozdrawiam z niskim ukłonem należnym (oczywiście, niewątpliwie) Redakcji Portalu.


* * *


Kiedyś radziłem „Uśmiechnij Się i Bądź Miły dla Bliźnich"
Teraz proponuję „ Śmiej się pan z tego". 

Jesteś na profilu Szambelan Lubuski - stronie mieszkańca miasta Zielona Góra. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.