Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Park Poetów kusi jesiennym klimatem, ale też prosi o uporządkowanie kanału

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
Park Poetów to jedno z ulubionych miejsc spacerowych zielonogórzan. Pięknie tu jest o każdej porze roku. Jesień też ma swój urok. Jednak także tu nie brakuje tu pewnych problemów. Stąd np. spontaniczne akcje sprzątania. Teraz mieszkańcy zwracają uwagę na... kanał...

- Tak jak wszędzie, tak i tutaj jedni bardzo dbają o porządek. Nie tylko na polanie z ławkami i stołami. Są i tacy, którzy śmieci zabierają ze sobą, choć na miejscu są kosze. Ale wiadomo, jak będą przepełnione, bo przyjdzie dużo ludzi, to zaczną się walać po okolicy - opowiada Grażyna Dzieszkowicz. - Ale są i tacy, którzy butelki, puszki wolą pozostawić nad wodą. A potem trzeba sprzątać cały teren.

Same korzyści z wizyty w Parku Poetów

Panią Grażynę martwi teraz kanał, który nie przedstawia się za dobrze i wymaga interwencji. Mamy nadzieję, że odpowiednie służby się nim zajmą i nic już nie przeszkodzi zielonogórzanom w swobodnym spacerowaniu.
Warto tu przyjść, by skorzystać z darmowej terapii kolorem, które fundują nam liście drzew. Poczuć zapach jesieni. Dotknąć drzew i suchych liści. By wszystkimi zmysłami czerpać radość z ciepłych, słonecznych dni (to darmowa witamina D3). No i pamiętajmy, że każdy spacer to skarb dla naszego organizmu. Nie tylko dlatego, że spalamy kalorie.
Przy szybkim chodzeniu zostaje pobrane 10 razy więcej tlenu. Obniża się niebezpieczeństwo zawału serca czy udaru mózgu o 50 procent. Spacer pomoże nam także uporać się ze stresem, smutnymi myślami i przesileniem jesiennym, Chodzenie redukuje choroby cywilizacji jak nadciśnienie, zużycie stawów czy bóle krzyża.

Park na terenach pokopalnianych

Tym, którzy do tej pory nie odwiedzili jeszcze Parku Poetów, wyjaśniamy, że park to przedwojenny teren rekreacyjny, o powierzchni około 101 hektarów, położony na terenach po dawnych kopalniach gliny na wschód od obecnej ul. Prof. Z. Szafrana, między końcem obecnej ul. Wazów i ul. Akademicką.
ZOBACZ TEŻ

POLECAMY TEŻ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto