Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

1 maja w Kaliszu. Tak wyglądały pochody z okazji Święta Pracy. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
W Kaliszu w 1962 roku Święto Pracy było okazją do podsumowania minionych miesięcy i nakreślenia planów na następne. W "Ziemi Kaliskiej" I sekretarz Komitetu Miejskiego PZPR Krzysztof Jeżyk z zadowoleniem opowiadał o przekroczonych w pierwszym kwartale planach produkcyjnych w Kaliskiej Fabryce Pluszu i Aksamitu oraz w Zakładach Mięsnych. Te statystyki miały dowodzić, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego, kiedy to planów nie udało się zrealizować.
W Kaliszu w 1962 roku Święto Pracy było okazją do podsumowania minionych miesięcy i nakreślenia planów na następne. W "Ziemi Kaliskiej" I sekretarz Komitetu Miejskiego PZPR Krzysztof Jeżyk z zadowoleniem opowiadał o przekroczonych w pierwszym kwartale planach produkcyjnych w Kaliskiej Fabryce Pluszu i Aksamitu oraz w Zakładach Mięsnych. Te statystyki miały dowodzić, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego, kiedy to planów nie udało się zrealizować. Archiwum Ziemi Kaliskiej
W latach 40. i 50. XX wieku w PRL świętowano 1 maja głównie pod kątem walki z imperializmem. Z czasem hasła się zmieniły i manifestanci deklarowali... czyny produkcyjne, by na koniec domagać się "pracy i chleba". Pamiętacie słynne pochody 1-majowe? Oto kilka fotograficznych wspomnień z Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego z archiwum "Ziemi Kaliskiej". oraz cyfrowego Muzeum Fotografii Kalisza.
od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto