13 lat lat temu zmarł wybitny aktor Maciej Kozłowski. Kargowa pamięta o swoim mieszkańcu i honorowym obywatelu

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Maciej Kozłowski  (ur. 8.09.1957 r. – zm.11.05.2010 r.)
Maciej Kozłowski (ur. 8.09.1957 r. – zm.11.05.2010 r.) Mariusz Kapała
Nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach. – „Tu się urodziłem i jestem z tego dumny. I wy też możecie być dumni, że jesteście z Kargowej! Nie miejcie z tego powodu kompleksów”, przypominał młodzieży szkolnej, dla której wyprawy do Warszawy organizowane przez aktora były czasami najwspanialszymi wydarzeniami w ich dziecięcym życiu - czytamy we wpisie urzędu miejskiego.

Maciej Kozłowski. 13 rocznica śmierci

Urząd Miejski w Kargowej przypomina, że 11 maja mija 13 rocznica śmierci wybitnego aktora, społecznika i piłkarza, który pierwsze 12 lat swojego życia spędził w Kargowej i nie zapomniał o swojej miejscowości. Został Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Kargowa.

- Dziś mija 13 rocznica jego śmierci. Przegrał walkę z bezlitosnym rakiem. Ciężka choroba, o której dowiedział się przez przypadek, zaprzepaściła jego karierę, ale nie odebrała mu ducha walki - czytamy we wpisie na profilu Urzędu Miejskiego Kargowej. - Niestety nie doczekał przeszczepu, który mógł uratować mu życie…

Gmina przypomina, że aktor zagrał wiele ról w filmach kinowych i serialach telewizyjnych oraz adaptacjach sztuk w teatrach Poznania, Łodzi i Warszawy. Grał w takich filmach jak: Kroll, Psy, Lista Schindlera, Ogniem i mieczem, Wiedźmin, Killerzy, Świadek koronny.

- Nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach – „Tu się urodziłem i jestem z tego dumny. I wy też możecie być dumni, że jesteście z Kargowej! Nie miejcie z tego powodu kompleksów”, przypominał młodzieży szkolnej, dla której wyprawy do Warszawy organizowane przez Aktora były czasami najwspanialszymi wydarzeniami w ich dziecięcym życiu - czytamy we wpisie. - Wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży ze środowiska wiejskiego lub terenu małego miasteczka, i z wielkim zaangażowaniem działał na rzecz uczniów swojej dawnej szkoły i nauczycieli.

Przypomniano też opowiadane przez aktora historie z dzieciństwa m.in. o tym, jak w drugiej klasie uczniowie zrobili strajk, bo chciano im zabrać wychowawczynię.

- Zwykle grał gangsterów lub bohaterów negatywnych, ale prywatnie mówi się, że był jednym z najsympatyczniejszych aktorów w branży - podkreślono.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie