MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

42. Wojewódzki Konkurs o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
8 maja na obchodzony jest Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Z tek okazji w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze odbył się 42. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym. Wzięli w nim udział laureaci etapów rejonowych z całego województwa.

- Rozpoczynamy świętowanie od uczczenia urodzin Henri Dunanta- ojca idei tej wielkiej akcji humanitarnej, które przypadają 8 maja. Stąd też tradycyjnie organizujemy ten wojewódzki konkurs. Uczniowie piszą test z wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym – mówi Bogusława Fediuk- Pelińska z Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK. I wierzy, że ci młodzi ludzie, zainteresowani pomaganiem w przyszłości staną się działaczami PCK, honorowymi dawcami krwi, będą propagować ideę Czerwonego Krzyża.

42. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze - 8 maja 2023

42. Wojewódzki Konkurs o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym ...

42. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym

- Dzieci i młodzież są zainteresowane działaniami PCK. Chętnie w nich uczestniczą i angażują się w organizację różnych imprez, akcji, zbiórek. Już przedszkolaki w ramach Klubi Wiewiórka biorą udział w tych przedsięwzięciach i bardzo dobrze się spisują – zauważa Łukasz Bartoszewicz, opiekun Szkolengo Koła PCK w Kalsku, honorowy dawca krwi, prezes klubu HDK PCK w Sulechowie.
- Po sprawdzeniu testów okazało się, że poziom był bardzo wysoki. Laureatka pierwszego miejsca zdobyła 26 punktów, a laureaci IV miejsca zebrali tych punktów 23. Wielkie brawa – mówi Bogusława Fediuk-Pelińska. – Pierwsza nagroda to udział w wakacyjnym obozie, organizowanym przez lubuskie PCK.

42. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze - 8 maja
42. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze - 8 maja 2023 Jacek Katos

Oto laureaci 42. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym

  • I miejsce – Katarzyna Stefanowicz – SP -2 Lubsko
  • II miejsce: Julia Data z SP Grabice, Julia Słomińska SP-2 Żagań, Julia KAPROŃ Zespół Szkolno-Przedszkolny Otyń
  • III miejsce – Szymon Zawada – ZE nr 4 SP nr 24 w Zielonej Górze Drzonkowie
  • IV miejsce – Mikołaj Specylak SP Tmaszowo i Bartosz Żłobiński SP-11 w Zielona Góra

Z okazji Tygodnia PCK w wielu lubuskich miejscowościach odbywać się będą konkursy, zbiórki. We wtorek, 9 maja, w Szkole Podstawowej nr 7 odbędą zielonogórskie mistrzostwa udzielania pierwszej pomocy.
NAJLEPSZE LICEA W LUBUSKIEM:

Zobacz wideo - matura w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zielonej Górze

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto