Na wydarzenie zapraszają Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Instytut Badawczo-Szkoleniowy Sp. z o.o. oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Edukacji Dziecięcej FRRED.
Ale bomba, czyli innowacyjne rozwiązania dla edukacji prezen...
Możemy zwiedzić Wersal nie wychodząc ze szkoły
Adam Lipka z Instytutu Badawczo-Szkoleniowego prezentuje programy medyczne, przyrodnicze czy te związane ze zwiedzaniem Wersalu. Przekonuje, że będą w wirtualnej rzeczywistości możemy zobaczyć świat Salvadora Dalego. Możemy walczyć też ze swoimi obawami, fobiami. Relaksować się...
Nauka metodą eksperymentu, według najnowszych badań, jest najbardziej efektywną dydaktyką. Uczenie przez doświadczanie, sprawdzanie i testowanie daje młodzieży „realny kontakt” z prawami przyrody. W ciągu dwóch dni prezentowane są wyposażenia tematyczne pracowni szkolnych z fizyki, chemii, biologii i wielu innych dziedzin.
Prawdziwym zaskoczeniem jest kino sferyczne służące dydaktyce poprzez film. Pokazując nowoczesną edukację, nie może zabraknąć robotyki i automatyki. Nauczycielom pokazywane są zaprogramowane roboty czy latające drony, które mogą wspierać nauczanie i to w oparciu o istniejącą podstawę programową. Uczestnicy spotkania mogą przenieść się w świat rzeczywistości wirtualnej, pokazując, że VR to nie tylko gry, ale również narzędzie dydaktyczne o ogromnym potencjale oddziaływania na młodzież.

Przyszłość jest dziś. Innowacyjne rozwiązania dla edukacji
U podstaw organizacji wydarzenia pod nazwą „Przyszłość jest dziś. Innowacyjne rozwiązania dla edukacji” leży dostrzeżona potrzeba wsparcia procesu kształcenia, dla którego kluczowa jest m.in. efektywna realizacja podstawy programowej. Od niej zależy bowiem powodzenie uczniów na kolejnych etapach kształcenia, a docelowo także ogólny wzrost społeczno-gospodarczy kraju, regionu czy województwa. W czasach dynamicznego rozwoju technologii dotykających praktycznie każdej dziedziny naszego życia, w tym codziennej egzystencji dzieci i młodzieży, konieczne jest wyjście naprzeciw ich potrzebom, ale także ich oczekiwaniom. Wśród nich znajdują się niewątpliwie potrzeba pobudzania fascynacji dyscyplinami, do których są predestynowani, kreatywności, umiejętności pracy w zespołach projektowych, czy w końcu czerpania zwykłej przyjemności ze zdobywanej wiedzy.

Edukacja przyszłości to przedmioty ścisłe, przyrodnicze
Nowoczesna szkoła to przestrzeń, w której rozwijane są pasje i zainteresowania. Nowoczesna edukacja to lekcje z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, które skupiają uwagę dzieci i młodzieży, angażują ich w proces edukacyjny, a nauczycielom dają narzędzia do realizacji zajęć dydaktycznych w sposób ciekawy i atrakcyjny. Szkoły muszą być gotowe na edukację przyszłości opartą na doświadczaniu. Pamięciowe, encyklopedyczne przyswajanie wiadomości nie prowadzi do nabycia umiejętności, a te są kluczowe z punktu widzenia rynku pracy. Edukacja przyszłości to przedmioty ścisłe, przyrodnicze – to one będą stanowiły trzon nauczania. Odpowiednio wyposażona szkoła staje się przestrzenią kreacji i miejscem nabywania realnych kompetencji.
Urszula Dudziak o swoich koszmarach i szkolnych miłościach
ZOBACZ TEŻ
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?