MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Apteki całodobowe w Zielonej Górze ponownie dostępne | LISTA APTEK

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Po niemal 5 miesiącach bez dostępu do nocnej i świątecznej, całodobowej opieki farmaceutycznej od 16 kwietnia do Zielonej Góry powróciły dyżury.
Po niemal 5 miesiącach bez dostępu do nocnej i świątecznej, całodobowej opieki farmaceutycznej od 16 kwietnia do Zielonej Góry powróciły dyżury. Tomasz Daiksler
Po niemal 5 miesiącach bez dostępu do nocnej i świątecznej, całodobowej opieki farmaceutycznej od 16 kwietnia do Zielonej Góry powróciły dyżury. Umowę z miastem podpisały dwie apteki. Sprawdź, jak będą czynne podczas długiego, majowego weekendu.

Wraz z początkiem roku weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne, która zwolniła apteki z prowadzenia bezpłatnych, obowiązkowych dyżurów nocnych i świątecznych, tym samym przekazując możliwość jej zapewnienia lokalnym samorządom. Miasto Zielona Góra nie podjęło wówczas inicjatywy finansowania takich dyżurów, dlatego od stycznia zielonogórzanie w niezbędne leki czy środki medyczne musieli zaopatrywać się „na zapas” lub jeździć do najbliższych dyżurujących punktów, które znajdowały się w Sulechowie i Nowej Soli.

Zmiany przyszły po 4 miesiącach

W połowie kwietnia w Zielonej Górze nareszcie pojawiły się zmiany. Prezydent zawarł porozumienie z dwiema aptekami i mieszkańcy ponownie mogą zaopatrywać się w potrzebne leki także nocą i w dni ustawowo wolne od pracy.

Dyżurujące apteki – Zielona Góra

Współpracę z miastem podjęła apteka Moderna przy ul. Batorego 126a i apteka Franciszkańska przy ul. Jedności 58. Urząd Miasta Zielona Góra przedstawił także plan dyżurów na nadchodzącą majówkę.

  • Apteka Moderna będzie pełnić dyżury we wszystkie dni tygodnia od północy do 7:00.
    Obejmie także dyżur nocny w weekend majowy - 1 maja, 3 maja oraz 30 maja i od 23:00 tego samego dnia do godziny 7.00 dnia następnego.
  • Apteka Franciszkańska natomiast otwarta będzie 1, 3, 19 i 30 maja w godzinach 8:00-24:00.

Tradycyjnie we wszystkie dni, które nie są świętami, od poniedziałku do niedzieli od godz. 8.00 do północy, działa apteka 37,5 przy ul. Boh. Westerplatte 9 – podaje Urząd Miasta.

od 12 lat

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Apteki całodobowe w Zielonej Górze ponownie dostępne | LISTA APTEK - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto