Bartosz Wojtal indywidualnym mistrzem Polski juniorów

ZKS Zielona Góra
W niedzielę, 25 września w Toruniu odbył się finał indywidualnych mistrzostw Polski juniorów. Na liście startowej znalazło się szesnastu najlepszych zawodników poniżej 18. roku życia, którzy wywalczyli awans w regionalnych eliminacjach. W turnieju wzięło udział dwóch reprezentantów zielonogórskiego klubu - Bartosz Wojtal oraz Łukasz Gnitecki.

Po trzech seriach startów aż czterech zawodników zebrało po 11 punktów - Bartosz Wojtal, Szymon Porożyński, Mateusz Pacek oraz faworyt gospodarzy Patryk Katarzyński. W biegu 13. na starcie ustawili się Katarzyński i Pacek. W pierwszej odsłonie wykluczony został torunianin za nieprzepisowy atak nogą. W powtórce ciśnienia nie wytrzymał Pacek, którego sędzia Paweł Cegielski wykluczył za poruszenie się na starcie. W gronie faworytów zostali Wojtal i Porożyński, którzy dwa biegi później spotkali się bezpośrednio. Wygrał Bartosz Wojtal, który był już o krok od zdobycia tytułu mistrza Polski juniorów. Tak też się stało w biegu 17. kiedy to przywiózł kolejne 4 punkty i z 19. "oczkami" mógł cieszyć z mistrzostwa. Tuż za nim uplasowali się Porożyński i Pacek. Drugi z reprezentantów naszego klubu Łukasz Gnitecki uplasował się niestety dopiero na dwunastym miejscu, ale na pewno otrzyma jeszcze jedną szansę w przyszłym roku na start w finale IMPJ. A już 8. października kolejna szansa na zdobycie złota przez ZKS. W Zielonej Górze odbędzie się finał drużynowych mistrzostw Polski juniorów, wystartują w nim drużyny z Leszna, Torunia, Żołędowa, Świętochłowic, Częstochowy i oczywiście drużyna gospodarzy, która na swoim torze kilka razy już pokazała, że jest nie do pokonania.