Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bieguny dźwięków - koncert muzyki sensorycznej i zorza polarna. Nietypowe wydarzenie w Planetarium Wenus

maw
pixabay.com
Najpierw przeniesiemy się w świat dźwięków, a później będziemy świadkami pięknego pokazu laserowych iluminacji zorzy polarnej, po którym odbędzie się premierowy pokaz filmu Aurora - pierwszego na świecie wideo zorzy zarejestrowanego w czasie rzeczywistym.

Plany na niedzielę? Na pewno warto wybrać się do Planetarium Wenus. Na początek weźmiemy udział w muzycznym seansie. - Przy pomocy pierwotnych dźwięków, wibracji, częstotliwości natury i świata, przeniesiemy się do przestrzeni, w której nie ma ograniczeń, poszybujemy w kosmiczne przestworza wszechświata i swoich wnętrz. Pozwolimy się otoczyć i przeniknąć muzyce oraz wibracjom, które można poczuć na skórze, wewnątrz ciała, każdą komórką - zapewniają organizatorzy. Seans poprowadzi Magdalena Pytkowska. - Z zaciekawieniem obserwuję życie, wciąż ucząc się uważnie w nim uczestniczyć, słyszeć, widzieć, być obecną, doświadczać chwilę po chwili, czując, przeżywając, prawdziwie. Odkąd moja Dusza obudziła się do śpiewu, kreacji muzyki i tańca, już nie chce przestać, to mnie niesie w świat i w życie - przyznaje.

Korzyści z seansu muzycznego:

  • działa harmonizująco
  • likwiduje napięcia
  • stabilizuje pracę układu nerwowego
  • reguluje gospodarkę wodną organizmu
  • oczyszcza uaktywniając wydalanie toksyn z organizmu
  • pobudza krążenie płynów ustrojowych = poprawia ukrwienie tkanek
  • wzmacnia siły witalne
  • synchronizuje pracę naszych półkul mózgowych w zakresie częstotliwości alfa a przy dłuższym słuchaniu – theta
  • neutralizuje skutki nagromadzonego stresu
  • poprzez wejście w stan głębokiego relaksu i odprężenie, pomaga na powrót połączyć się z intuicją, a co za tym idzie uruchomić proces zmian w życiu, podjąć ważne decyzje, otworzyć się na coś nowego
  • jest to przede wszystkim czas tylko dla Ciebie, na relaks i odprężenie oraz przyjemność płynącą z dźwięków świata

Przeciwwskazania:
- wszczepiony rozrusznik serca
- sztuczne zastawki serca
- osoby po przeszczepach narządów

Spotkanie odbędzie się w holu Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus. Już w niedzielę (20 października). Potrwa 30 minut. Pierwszy seans rozpocznie się o godz. 16.30. Drugi 17.30.

Seans pozwoli stworzyć odpowiedni nastrój sprzyjający obserwacji zorzy. Również w holu Planetarium przygotowane zostaną iluminacje laserowe przedstawiające właśnie zorze polarną. - Mamy nadzieję, że efekt zaskoczy wszystkich naszych gości, a klimat który stworzymy przeniesie Was wprost pod światła zorzy widziane np. na Islandii - przyznają organizatorzy wydarzenia.

Zobacz: Zorza polarna widziana również w Lubuskiem

b]Ale to nie wszystko! 20 października, w Planetarium Wenus odbędzie się także wyjątkowa premiera filmu „Aurora”.

OPIS FILMU:
Zorza polarna to jedno z najbardziej niezwykłych i spektakularnych zjawisk, jakie człowiek może zaobserwować w przyrodzie. Doświadcz jej i Ty, oglądając pierwsze na świecie wideo zorzy, zarejestrowane w czasie rzeczywistym w rozdzielczości 4096 x 4096 px. Dzięki filmowi „Aurora”, udasz się w niezapomnianą podróż na koło podbiegunowe, gdzie zobaczysz ją z bliska, niczym na wyciągnięcie ręki. Dowiesz się także, w jaki sposób powstaje ten fenomen przyrody i jak przestrzeń kosmiczna może oddziaływać na ziemską atmosferę, tworząc niezapomniane widoki.

Pokazy premierowe odbędą się 20 października o godzinie 17.00 i 18.00. Zachęcamy do rezerwacji biletów na stronie www.planetariumwenus.pl

Atrakcje w holu są bezpłatne i rozpoczną się pół godziny przed każdym z seansów premierowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto