Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Browar Książęcy w Tychach [wybieramy 7 cudów]

Redakcja
Najbardziej rozpoznawalny w Polsce element Tychów, który oprócz znakomitego piwa może poszczycić się wielowiekową tradycją, oraz wyraźnym wpływem na rozwój piwowarstwa.

Powstanie browaru zainicjował książę pszczyński, który był miłośnikiem piwa i chciał by ten trunek dostarczany był do Zamku Pszczyńskiego. Dopiero pod panowaniem pruskim W XIX wieku nastąpił szybki rozwój browaru. Duży wpływ na rozwój miało wybudowanie linii kolejowej Warszawa-Wiedeń. W 1824 roku piwo produkowane w tym browarze zaczęto butelkować. W latach 1861-1963 w pobliżu pierwszego, wybudowano drugi browar, który wyposażony był w maszynę parową o mocy 16 KM co spowodowało, że była to najnowocześniejsza warzalnia piwa w tej części europy.

Tyskie Browary Książęce to miejsce wyjątkowe, ponieważ warzy się w nim piwo od blisko czterystu lat. Tym samym browar stał się świadkiem wielu wynalazków, rewolucji, wojen, wspaniałych postaci i pomysłów, które zmieniły świat. obecnie historia browaru dostępna jest w muzeum piwowarstwa znajdującego się w sercu Browaru Książęcego.

Zobacz również: Poznaj sztukę warzenia piwa w języku śląskim [wideo]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto