Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze. Kolejne zmiany już widoczne [ZDJĘCIA]

mk
Trwa budowa Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze.
Trwa budowa Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze. Mariusz Kapała / GL
Coraz bardziej widać, jak rośnie nam centrum przesiadkowe. Dach jest prawie gotowy. Miejsce na windę także. Widać już jak przebiegać w tym miejscu będzie droga, gdzie będą parkingi.

Coraz bardziej widać, jak rośnie nam centrum przesiadkowe. Dach jest prawie gotowy. Miejsce na windę także. Widać już jak przebiegać w tym miejscu będzie droga, gdzie będą parkingi.

Firma Skanska buduje Centrum Przesiadkowe, drugie rondo, dwa parkingi... Inwestycja warto 20 mln zł związana jest z wymianą autobusów MZK na ekologiczne.

Sprawdź: Plac Matejki w Zielonej Górze. Co dzieje się na budowie? [ZDJĘCIA]

- Firmy nie trzeba przedstawiać, bo wiele obiektów wybudowała już w naszym mieście - mówi prezydent Janusz Kubicki. - Centrum Przesiadkowe to element dużego projektu, dotyczącego zintegrowanej komunikacji niskoemisyjnej. Chodzi w nim także o wymianę taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego na ekologiczny. By powietrze w naszym mieście było coraz lepsze.
Co się dzieje w okolicy dworca? Budowane jest nowe skrzyżowanie typu rondo w ciągu ulicy Bema. W związku z tym trzeba przebudować istniejące rondo Maćkowiaka.

Stare centrum obsługi klienta zostało wyburzone i na jego miejscu powstaje nowoczesny obiekt z dużym zadaszeniem. To tu zatrzymywać się będą autobusy MZK.Znajdzie się tu sześć przystanków dla autobusów przegubowych, długości 18 metrów (po trzy w każdym kierunku), cztery miejsca postojowe dla autobusów (szybkie ładowanie akumulatorów), dwa miejsca postojowe przeznaczone do postoju dla autobusów oczekujących, plac manewrowy.
Nie zapomniano także o parkingu dla rowerów. Zostanie on wydzielony i obudowany.
Będzie też poczekalnia, zaplecze dla kierowców i pracowników MZK.

Czytaj również: Nowe połączenia PKP Intercity do Zielonej Góry. Kiedy i gdzie pojedziemy?
Wybudowany zostanie parking dla samochodów osobowych (obok hali dworca PKP oraz obok Lumelu). Do nich prowadzić będą odpowiednie drogi.

Centrum Przesiadkowe będzie połączone z istniejącymi peronami PKP nr 1 i 3 , połączenie z chodnikiem znajdującym się na wiadukcie ul. Sulechowskiej
- Chodzi nam o to, by podróżowanie stało się wygodniejsze. By można się było przesiąść się z pociągu na autobus suchą nogą - podkreśla prezydent Janusz Kubicki.

Perony zostaną zadaszone. Trwają prace przygotowawcze do montowania słupów.

Miasto ma nadzieję, że dzięki centrum, nowym autobusom, wzrośnie liczba osób, korzystających z usług MZK.

Jednocześnie trwa przebudowa zajezdni autobusowej przy ul. Chemicznej powstają m.in. nowa hala obsługi oraz zadaszony plac postojowy. Trwa też budowa miejsc do ładowania na pętlach autobusów. A także przebudowa wiaduktu na ulicy Batorego.
Wszystkie te elementy stanowią całość wielkiego projektu, który ma się przyczynić do tego, że w mieście będzie czystsze powietrze, a nam łatwiej i wygodniej będzie się poruszać komunikacją miejską.

Zobacz też: Pasażerowie "gotują się" w pociągach. Wysokie temperatury w składach PKP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto