Chris Holder - droga do zdobycia tytułu mistrza świata [ZDJĘCIA]

Patryk Młynek
Chris Holder w minionym sezonie Speedway Grand Prix, dzieki swojej systematyczności zapewnił sobie pierwszy w karierze tytuł mistrzowski. Zobacz jak przebiegała jego droga po tytuł mistrza świata w SGP.

Chris Holder urodził się 24.09.1987 roku w Sydney w Australii. Obecnie mieszka w Poole na Wyspach Brytyjskich. Jego dziewczyna ma na imię Saly, z która ma syna Maxa. Chris na co dzień przemieszcza się samochodem marki Audi. Jego zainteresowania to surfowanie oraz wyścigi. Największym idolem Australijczyka jest Tony Rickardsson.

ZNANI I LUBIANI NA SPEEDWAY GRAND PRIX W TORUNIU

W ostatniej odsłonie SGP w Toruniu Chris Holder przeszedł do historii. Zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i został tym samym najmłodszym mistrzem świata w historii Grand Prix. Pokonał w tym zestawieniu Nickiego Pedersena, który w 2003 roku jako 26 latek zgarnął tytuł najlepszego zawodnika na świecie.

MONSTER ENERGY GIRLS NA SGP W TORUNIU

Potencjał Chrisa Holdera znany jest już od dawna. Australijczyk już w trzecim sezonie w SGP wspiął się na szczyt. W obecnym sezonie zawodnik poczynił zmiany sprzętowe, które pomogły mi być jeszcze szybszym na torze. Dzięki nowym ramom zawodnik Unibaxu Toruń stał się bardziej regularny na torze. Więcej mocy w motocyklach pozwoliło się mu skupić na efektywnej jeździe a nie jak wcześniej efektownej. Z pewnością dodatkową motywacją dla Holdera były także narodziny jego syna - Maxa.

Runda 1 - 31 marzec - Auckland - Nowa Zelandia

Chris Holder w pierwszej rundzie SGP był zaledwie 12. W pięciu startach zdobył jedynie 4 punnkty (0,3,1,0,0).

Runda 2 - 28 kwiecień - Leszno - Polska

Wspaniała rehabilitacja Australijczyka. Holder wygrał zawody w Lesznie z przewagą 3 punktów nad Tomaszem Gollobem. Jego dorobek punktowy to 19 oczek (0,3,2,2,3,3,6).

Runda 3 - 12 maj - Praga - Czechy

Chris Holder musiał uznać wyższość Nickiego Pedersena, który wygrał tą odsłonę SGP. Zawodnik z Antypodów był 5, uzyskując wynik 12 punktów (1,3,3,3,1,1).

Runda 4 - 26 maj - Goteborg - Szwecja

Popularny "Chrispy" wywalczył 3 miejsce. Na podium uplasował się obok Lindgrena i Hancooka. Osiągnął wynik 17 punktów (2,2,2,3,3,3,2).

Runda 5 - 9 czerwiec - Kopenhaga - Dania

Przeciętny wynik Chris Holdera. Zajął 9 miejsce z dorobkiem 9 punktów (3,2,1,w,3,w).

Runda 6 - 23 czerwiec - Gorzów Wielkopolski - Polska

Fenomenalny Holder zajmuje 2 pozycją w GP Polski. Zdobył 17 punktów (2,2,1,3,3,2,4), i był gorszy jedynie od Martina Vaculika.

Runda 7 - 28 lipiec - Gorican - Chorwacja

Jeden z gorszych występów Australijczyka. Zajął jedynie 14 pozycję z wynikiem 6 punktów (1,3,2,w,-).

Runda 8 - 11 sierpień - Terenzano - Włochy

Chris Holder zajmuje 8 pozycję. Jego wynik to 10 punktów (3,0,3,1,2,1)

Runda 9 - 25 sierpień - Cardiff - Wielka Brytania

Popularny "Chrispy" w fenomenalnym stylu wygrywa GP Wielkiej Brytanii. Zawodnik Unibaxu Toruń zdobył imponującą liczbę 23 punktów (2,3,3,3,3,3,6). Zaczyna mu w głowie świtać myśl o tytule mistrza świata.

Runda 10 - 8 wrzesień - Malilla - Szwecja

Chris Holder uznaje wyższość tylko Tomasza Golloba. Zdobywa 17 punktów (1,2,3,1,3,3,4) i jest na znakomitej drodze do wygrania cyklu SGP.

Runda 11 - 21 wrzesień - Vojens - Dania

Holder jako 6 zawodnik zakończył odsłonę Grand Prix w Danii. Uzyskał 11 punktów (2,1,3,1,3,1). Tego dnia najlepszym zawodnikiem okazał się rewelacyjny Duńczyk - Michael Jepsen Jensen.

Runda 12 - 6 październik - Toruń - Polska

Chris Holder zajmuje 4 miejsce w ostatniej rundzie Speedway Grand Prix w Toruniu. Australijczyk w finale na pierwszej pozycji miał defekt motocykla. Jednak jego dorobek 15 punktów (3,3,1,3,2,3,d) w zupełności starczył mu do osiągnięcia swojego największego marzenia, jakim jest tytuł mistrza świata.