Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czwartek Lubuski z Haliną Grochowską, laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2018

Redakcja
Ze zbiorów WiMBP
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 16 maja (czwartek), godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na spotkanie autorskie z Haliną Grochowską, laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2018 w kategorii Proza. Podczas Czwartku Lubuskiego promować będziemy najnowszą książkę autorki "Poprawiny". Moderator spotkania: dr Mirosława Szott.

Halina Grochowska – urodziła się w 1952 roku. Wychowana w Zielonej Górze. Absolwentka Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. Przez wiele lat specjalista w kombinacie metalurgicznym i nauczycielka przedmiotów zawodowych. Autorka powieści Pokłon (2013), poświęconej powojennemu pokoleniu repatriantów w Zielonej Górze oraz książki Poklask (2015), oddającej rzeczywistość PRL-u lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Nagrodzone Wawrzynem Lubuskim Poprawiny są dopełnieniem trylogii.

Autorka o sobie:
Jestem szczęśliwą babcią , mamą i żoną. Moje rodzinne miasto to Zielona Góra, ale wiele lat spędziłam w Gliwicach, Sosnowcu i w Jaśle. Emeryturę wypracowałam w zawodzie inżyniera elektryka – absolwenta Politechniki Śląskiej.
Obecnie, od kilku lat mieszkam w małej podlaskiej wiosce pod Siedlcami. Właśnie tutaj znalazłam odpowiednie warunki do pisania (…).

"Poprawiny" - miłość w czasach PRL-u.
W ponurych i siermiężnych czasach, gdy szczytem marzeń był Fiat Mirafiori, telewizor i para prawdziwych dżinsów, a zdobycie kilku rolek papieru toaletowego stawało się nie lada wyczynem, romantyczne porywy serca były co najmniej nie na miejscu. Tym bardziej, jeśli rzecz dotyczyła niepokornej, temperamentnej dziewczyny z miasta i wiejskiego chłopaka z PGR-u...

Ta mocno zakorzeniona w realiach Polski Ludowej opowieść o skomplikowanych relacjach rodziców i dzieci, partii i społeczeństwa, robotników i chłopów przenosi czytelnika do świata, który przeminął, a jednak wciąż pozostaje żywy w pamięci kilku pokoleń Polaków. Świata, w którym – mimo sztywno wytyczonych celów, norm i standardów ustroju socjalistycznego – nic nie było tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto