Derbowy mecz dla Orłów z Międzyrzecza. Wygrali ze Zjednoczonymi 3:0 [ZDJĘCIA}

Adam Janaszek
Sobotnie spotkanie wygrali 3:0 zawodnicy z Międzyrzecza.
Sobotnie spotkanie wygrali 3:0 zawodnicy z Międzyrzecza. Artur Anuszewski
Rundę wiosenną w naszym powiecie zainaugurowało w sobotę, 17 marca, derbowe starcie Orła Międzyrzecz i Zjednoczonych Przytoczna. W pierwszym meczu obu ekip lepsi okazali się międzyrzeczanie, dlatego również przed sobotnim pojedynkiem byli faworytami.

Od początku Orzeł miał swoje szanse. Trzy razy dogodnej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Klimczak i jednej Damian Cieciński. Goście odpowiedzieli efektowną przewrotką Patryka Minge, którą z trudem sparował Łukasz Merda.

Do przerwy zacięte spotkanie z widoczną przewagą Orła zakończyło się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron miejscowi bardzo szybko zaatakowali, co zaowocowało bramką Klimczaka w 49 minucie. Po tej akcji, mecz nabrał rumieńców, ale obie drużyny nie stwarzały sobie klarownych akcji, jak w pierwszej odsłonie spotkania. Drgnęło dopiero w samej końcówce. W 88 minucie indywidualną akcją popisał się Vadym Koriniengo, który zdobył drugą bramkę dla gospodarzy, zaś trzy minuty później wynik spotkania na 3:0 ustalił młodzieżowiec Sebastian Garnek.

- Zjednoczeni to dla nas zawsze trudny rywal. Nie inaczej było tym razem, choć z przebiegu całego meczu sądzę, że wygraliśmy zasłużenie. Przed nami jeszcze dużo spotkań. Strata punktowa do lidera jest spora, wierzymy jednak do końca w powodzenie. Zrobimy wszystko co w naszych siłach, by za rok Orzeł zagrał ligę wyżej - skomentował po meczu kapitan Orła Adrian Kinal.

Relacja z meczu w środę, 21 marca, w tygodniku "Głos Międzyrzecza i Skwierzyny".