oprac. (vp)
W konkurencji P5 10m – pistolet standard 40strz. wynikiem 1029 pkt. srebrny medal zdobył zespół w składzie; Szymon Sowiński „Start” Zielona Góra, Kacper Pierzyński „Start” Gorzów Wlkp. ,Sławomir Okoniewski „Start” Szczecin, a w konkurencji P1 10m – pistolet pneumatyczny 60 strz. zespół w składzie : Szymon Sowiński „Start” Zielona Góra, Kacper Pierzyński „Start” Gorzów Wlkp., Filip Rodzik  „Skorpion” Polkowice, zespół zdobył brązowy medal.
W konkurencji P5 10m – pistolet standard 40strz. wynikiem 1029 pkt. srebrny medal zdobył zespół w składzie; Szymon Sowiński „Start” Zielona Góra, Kacper Pierzyński „Start” Gorzów Wlkp. ,Sławomir Okoniewski „Start” Szczecin, a w konkurencji P1 10m – pistolet pneumatyczny 60 strz. zespół w składzie : Szymon Sowiński „Start” Zielona Góra, Kacper Pierzyński „Start” Gorzów Wlkp., Filip Rodzik „Skorpion” Polkowice, zespół zdobył brązowy medal. archiwum Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START w Zielonej Górze
W Sydney (w dniach 8-20 października) odbyły się Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Reprezentacja Polski, w składzie której znajdują się zawodnicy „Start-u” Zielona Góra i "Start-u” Gorzów Wlkp., zdobyła dwa medale w klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej najlepiej z reprezentacji wypadł Szymon Sowiński, który w konkurencji P5 10m – pistolet standard 40strz. zajął czwarte miejsce uzyskując 353 pkt. Natomiast w konkurencji P3 – pistolet sportowy 30+30 strz. z piątym wynikiem wszedł do finału, gdzie ostatecznie zajął siódme miejsce wynikiem (571pkt. eliminacje, 10pkt. finał).

Należy wspomnieć, iż Szymon Sowiński zdobył już kwalifikację paraolimpijską w zeszłym roku podczas Pucharu Świata we francuskim Cheatoreux i zapewnił sobie miejsce w reprezentacji na Igrzyska Paraolimpijskie – Tokyo 2020.