Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ewenement w Zielonej Górze. W prezencie firma wybudowała pracownikom przedszkole i żłobek

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Uroczyste otwarcie żłobka i przedszkola Ekolucky - Zielona Góra - 27 sierpnia 2021
Uroczyste otwarcie żłobka i przedszkola Ekolucky - Zielona Góra - 27 sierpnia 2021 Mariusz Kapała / GL
Niesamowite - mówili jedni z niedowierzaniem. To wzorcowe rozwiązanie - podkreślali inni i dodawali: - Pracownicy czują się dowartościowani, a dzieci - bezpiecznie. O czym mowa? O żłobku i przedszkolu Ekolucky, które uroczyście otwarto w piątek, 27 sierpnia na terenie... firmy Ekoenergetyka.

**Co jest najważniejsze dla pracowników firm i zakładów? By zapewnić swoim pociech najlepszą opiekę i to niedaleko miejsca, w którym są zatrudnieni. Jeśli dziecko poczuje się źle, chcą jak najszybciej być przy nim.
Od pracowników Ekoenergetyki słyszymy, że to co zrobiła ich firma, jest najlepszą rzeczą na świecie. Nie będą się martwić o swoje dzieci, bo będę po sąsiedzku. To daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Będą mogli spokojnie oddać się pracy. Poza tym zaoszczędzą też czas, jaki musieliby poświęcić na dowozy milusińskich do innych placówek w mieście.

Żłobek i przedszkole Ekolucky to miejsce z misją

- Stworzyliśmy żłobek i przedszkole z myślą o naszych pracownikach, żeby ułatwić im łączenie życia prywatnego z zawodowym. Wiemy, jakie to ważne – mówi Urszula Przegalińska-Kubik, prezes zarządu Fundacji Ekoenergetyki. – Początkowo myśleliśmy też o pracownikach wszystkich firm na strefie. Ale z czasem postawiliśmy rozszerzyć naszą ofertę i zaprosić do naszej placówki wszystkich chętnych. Mamy 80 miejsc, niewiele już pozostało wolnych.
Jak zauważa prezes jeden z założycieli i prezes Ekoenergetyki Bartosz Kubik – firma może się rozwijać dzięki Zielonej Górze i my właśnie dla Zielonej Góry realizujemy kolejne projekty.
Żłobek i przedszkole Ekolucky to miejsce edukacyjne z ważną i nowoczesną misją, opartą o trzy filary wychowania i kształcenia – ekologię, technologię oraz języki obce. Innowacyjny program nauczania umożliwia dzieciom od najmłodszych lat zdobywanie unikalnych kompetencji.

Uroczyste otwarcie żłobka i przedszkola Ekolucky - Zielona Góra - 27 sierpnia 2021
Uroczyste otwarcie żłobka i przedszkola Ekolucky - Zielona Góra - 27 sierpnia 2021 Mariusz Kapała / GL

Ekolucky to także propagowanie od najmłodszych lat zdrowego stylu życia

Ekolucky przyjmie dzieci w nowoczesnym budynku zaprojektowanym specjalnie pod potrzeby najmłodszych. Dzieci będą korzystały z pomieszczeń dydaktycznych i warsztatowych oraz w pełni wyposażonego i częściowo zadaszonego placu zabaw (program zajęć przewiduje codzienne zajęcia na świeżym powietrzu). Do żłobka przyjmowane są dzieci w wieku od 12 do 30 miesięcy. W przedszkolu działają 3 grupy: 3-latków, 4-latków oraz 5 i 6-latków. Autorski program edukacji w zakresie ekologii, oznacza nie tylko naukę segregacji odpadów czy oszczędzania wody i prądu. Ekolucky to także propagowanie od najmłodszych lat zdrowego stylu życia. Drugim obszarem rozwoju maluchów będzie nauka języków obcych. Program zajęć zakłada nie tylko klasyczne zabawy-lekcje języków obcych, ale także codzienną komunikację w języku angielskim. Trzeci filar programu to nowe technologie. Dzięki dostosowaniu formy i rodzaju zajęć do wieku dzieci, staną się one na chwilę małymi inżynierami, naukowcami czy odkrywcami. Ekolucky zakłada wykorzystywanie takich narzędzi jak interaktywne tablice, maty poznawcze czy lekcje programowania robotów oparte o system LEGO Education.

Uroczyste otwarcie żłobka i przedszkola Ekolucky - Zielona Góra - 27 sierpnia 2021
Uroczyste otwarcie żłobka i przedszkola Ekolucky - Zielona Góra - 27 sierpnia 2021 Mariusz Kapała / GL

Fundacja Ekoenergetyki jeszcze zaskoczy niejeden raz

Będący na uroczystym otwarciu żłobka i przedszkola Ekolucky wojewoda lubuskim Władysław Dajczak podkreślał, że to niesamowita rzecz, iż firma, która tworzy nowoczesne technologie i prężnie się rozwija, myśli nie tylko o swoich produktach, ale mocno wspiera pracowników. Potrafi połączyć wszystkie elementy, które pozwalają mieć u siebie wybitnych specjalistów i zaangażowanych pracowników.
- Dla każdego potomstwo jest najważniejsze. Tu zdarza się rzecz, która jest wyjątkowa – mówił W. Dajczak.
- To wzorcowe rozwiązanie, żeby pracownicy czuli się zaopiekowani, docenieni i dowartościowami. Żeby dzieci czuły się bezpiecznie – zauważyła dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych zielonogórskiego magistratu Wioleta Haręźlak.
Przypomnijmy, że Ekoenergetykę założyli absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego Bartosz Kubik i Maciej Wojeński. Dziś to lider w Europie. Dostarcza infrastrukturę ładowania do autobusów elektrycznych w największych miastach świata. Dzięki firmy na ulicach Zielonej Góry pojawiły się nie tylko ładowarki do miejskich autobusów, ale także elektryczne taksówki.
Powołana jesienią ubiegłego roku Fundacja Ekoenergetyki w centrum swoich działań stawia edukację, opiekę i rozwój najmłodszych, dlatego decyzja o powołaniu Ekolucky była kontynuacją realizacji naszej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu.
Jak dodaje Bartosz Kubik – technikum, nad którym Ekoenergetyka roztoczy opiekę to już pewna sprawa. Co ze szkołą podstawową? Rozmowy trwają. Ale nie tylko w tym temacie. Szykują się kolejne przedsięwzięcia.
- Wierzę, że za rok spotkamy się w innych okolicznościach – mówi Bartosz Kubik.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto