Festiwal Biegów po Zielonym Lesie w Żarach. Prawdziwe święto biegowe ponownie zawitało do Żar. Na starcie stanęło ponad 300 biegaczy

Małgorzata Fudali Hakman
Festiwal Biegów po Zielonym Lesie w Żarach
Festiwal Biegów po Zielonym Lesie w Żarach Małgorzata Fudali Hakman
W tym roku zamiast Dychy po Żarach i Crossu Górskiego organizatorzy wymyślili Festiwal Biegów po Zielonym Lesie.

Na stracie biegu umiejscowionego przy basenie przy Źródlanej stanęło 332 zawodników. Było ich mniej niż zwykle, ale problemy z frekwencją były spowodowane kilkukrotnym przekładaniem Dychy po Żarach i Górskiego Crossu po Zielonym Lesie. W końcu udało się zorganizować imprezę biegową w Żarach i to od razu festiwalową. Organizatorzy wytyczyli dwie trasy. Można było przebiec ponad 10 km lub dystans półmaratonu. Nie trzeba było deklarować z jakim dystansem się chciało się zmierzyć. Uczestnicy sami dokonywali wyboru na 650 metrów przed metą.

Pierwszy na mecie na krótszej trasie zameldował się Jacek Stadnik, a wśród kobiet była to Edyta Sulikowska. Na trasie półmaratonu
na pierwszym miejscu uplasował się Radosław Boniec. Najszybszą kobietą okazała się Agnieszka Górska.