Wybierz region

Wybierz miasto

  III CORNO Brass Music Festival

  Muzeum Ziemi Lubuskiej
  Zielona Góra, ul. Al. Niepodległości/15, +48 68 327 23 45

  Od 26.08.2019 do 31.08.2019

  CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas ktorego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w doskonałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla waltornistow, trębaczy, puzonistow i tubistow, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i wystawa instrumentow. To jedyny taki festiwal w Polsce.
  CORNO skupia wokoł siebie międzynarodową kadrę wykładowcow, światowej sławy muzykow oraz specjalistow w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Gorę.
  Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatow przyjeżdżają do Zielonej Gory z całego świata. Mimo, że to dopiero trzecia edycja, CORNO Brass Music Festival dołączył już do rangi międzynarodowych wydarzeń i z powodzeniem rywalizuje jakością, programem artystycznym oraz ofertą warsztatową dla uczniow i studentow z wiodącymi festiwalami tego typu w Europie.

  Wywodzący się z Zielonej Gory waltorniści Łukasz Łacny i Maciej Baranowski, swoją edukację muzyczną rozpoczęli u Iwana Moroza. Kontynuowali ją u wybitnych wykładowcow w Polsce i w Niemczech, rozwijali swoje umiejętności na wielu międzynarodowych kursach i warsztatach. Obecnie obaj grają w najlepszych orkiestrach, w rożnorodnych zespołach, są gośćmi festiwali muzycznych, uczą. W swoim rodzinnym mieście postanowili zrealizować to, o czym od dawna marzyli – wielkie święto instrumentow blaszanych.

  Więcej informacji o festiwalu na www.corno.pl
  Facebook: CornoBMF
  posłuchaj: bit.ly/30HvfVk

  Dofinansowano ze środkow Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
  Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Gora oraz Marszałka Wojewodztwa Lubuskiego.

  PROGRAM FESTIWALU
  #26.08 - Poniedziałek – godz. 18:00, Muzeum Ziemi Lubuskiej
  WYKŁAD
  Magdalena Kędzior – Technika Alexandra
  Certyfikowany instruktor Techniki Alexandra, techniki skoncentrowanej na poprawnej postawie ciała, uczącej świadomego eliminowania zbędnych napięć ograniczających nasze możliwości ruchu i zachowań. Doskonały wykład o tym jak zdrowo i wygodnie stać, siedzieć i leżeć dla osob pracujących w wymuszonej postawie, dużo podrożujących czy wykonujących ruchy repetytywne.

  wstęp wolny

  # 26.08 - Poniedziałek – godz. 20:00, Muzeum Ziemi Lubuskiej
  WYKŁAD
  Natalia Domańska – „You can do it” – jako amerykańska idee fixe osiągania sukcesu
  Wykład motywacyjny dotyczący kilku prostych zasad, ktore pomagają w ustalaniu celow, zachowaniu pewności siebie i realizacji marzeń.

  wstęp wolny

  #27.08 – wtorek – godz. 19:00, Muzeum Ziemi Lubuskiej
  KONCERT ROZRYWKOWY
  Koncert kameralny w wykonaniu doskonale znanych już w Zielonej Gorze znakomitych artystow. W programie utwory z poźnego romantyzmu i wspołczesności w autorskim opracowaniu Adama Rapy na trąbkę, tubę i fortepian.

  Wykonawcy: Adam Rapa – trąbka / Roland Szentpali – tuba / Jacek Obstarczyk – fortepian

  wstęp wolny

  #28.08 – środa – godz. 19:00, Muzeum Ziemi Lubuskiej
  KONCERT KAMERALNY ARTYSTOW FESTIWALU
  W programie koncertu znajdą się utwory rożnych epok w wykonaniu artystow festiwalu i wykładowcow międzynarodowych warsztatow. Artyści zaprezentują utwory solowe i kameralne z towarzyszeniem fortepianu.

  Wykonawcy:
  Denise Tryon – waltornia / Frank Lloyd – waltornia / Tomasz Hajda – puzon / Michał Szczerba – waltornia / Tomer Mashkowski – puzon basowy / Brandt Attema – puzon basowy / Alec Frank-Gemmill – waltornia / Wioletta Fluda – fortepian / Akiko Nikami – fortepian / Natalia Domańska – fortepian

  wstęp wolny

  #29.08 – czwartek – godz. 19:00, Filharmonia Zielonogorska, Sala MCM
  KONCERT MUZYKI FILMOWEJ
  Legendarny waltornista JAMES THATCHER, ikona Hollywood Studio, ulubiony muzyk Johna Williamsa, poprowadzi uczestnikow warsztatow w koncercie muzyki filmowej. W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze utwory muzyki filmowej („Gwiezdne Wojny”, „Park Jurajski”, „Dzień Niepodległości”, „Siedmiu Wspaniałych” i inne) wykonywane przez ensemble blaszane (waltorniowe, trąbkowe, puzonowe i tubowe) w wykonaniu uczestnikow warsztatow i pedagogow.

  Wykonawcy:
  James Thatcher – prowadzenie zespołow waltorniowych i ogolnych / Andrew Stone-Fewings – prowadzenie zespołow trąbkowych / Roland Szentpali – prowadzenie zespołow puzonowych / uczestnicy międzynarodowych warsztatow oraz artyści festiwalu

  Wyłącznym sponsorem koncertu jest Elektrociepłownia Zielona Gora S.A.

  Bilety do nabycia na stronie www.abilet.pl, w kasie Filharmonii Zielonogorskiej oraz w punktach stacjonarnych Abilet.
  bezpośredni link do biletow: https://bit.ly/corno-29-08

  #30.08 – piątek – godz. 19:00, Filharmonia Zielonogorska, Sala MCM
  KONCERT SYMFONICZNY
  W koncercie symfonicznym wystąpią artyści festiwalu z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogorskiej.

  Program:
  uwertura przygotowana przez uczestnikow międzynarodowych warsztatow
  Eric Morales – Koncert na dwie trąbki
  Richard Strauss – Koncert waltorniowy nr 2 Es-dur, op. 4
  Jan Koetsier – Concertino na cztery puzony i orkiestrę smyczkową, op. 115A
  Roland Szentpali – Carmen Fantasy na tubę i orkiestrę smyczkową

  Wykonawcy:
  Simon Hofele, Jan Harasimowicz – trąbki / Samuel Seidenberg – waltornia / Gyorgi Gyivicsan, Tomasz Hajda, Edgar Manyak, Tomer Mashkowski – puzony / Roland Szentpali – tuba / Norbert Tworczyński – dyrygent / Orkiestra Filharmonii Zielonogorskiej / uczestnicy międzynarodowych warsztatow

  Bilety do nabycia na stronie www.abilet.pl, w kasie Filharmonii Zielonogorskiej oraz w punktach stacjonarnych Abilet
  bezpośredni link do biletow: https://bit.ly/corno-30-08

  #31.08 – sobota – godz. 19:00, Filharmonia Zielonogorska, Sala MCM
  KONCERT FINAŁOWY – CORNO Brass Ensemble
  W koncercie finałowym artyści festiwalu stworzą CORNO Brass Ensemble: 4 waltornie, 4 trąbki, 4 puzony, tuba, fortepian i perkusja. Zespoł w charakterze swoistego big-bandu wykona ambitne, wymagające kompozycje własne i opracowania słynnych utworow klasycznych Adama Rapy. Cytat od kompozytora: „Podobnie jak w zeszłym roku, uderzymy w umysły i zmysły publiczności, rzucimy też wyzwanie członkom zespołu niezwykłym, ale zabawnym repertuarem.”

  Wykonawcy:
  Adam Rapa - LOTUS Trumpets, Jan Harasimowicz, Andrew Stone-Fewings, Simon Hofele – trąbki / Hornet Quartet: Michał Szczerba, Gabriel Czopka, Łukasz Łacny, Piotr Kowalski – waltornie / Gyorgy Gyivicsan, Tomasz Hajda, Tomer Maschkowski – puzony / Roland Szentpali – tuba / Jacek Obstarczyk – fortepian / Wojciech Fedkowicz – perkusja

  Bilety do nabycia na stronie www.abilet.pl, w kasie Filharmonii Zielonogorskiej oraz w punktach stacjonarnych Abilet
  bezpośredni link do biletow: https://bit.ly/corno-31-08

  Podczas całego Festiwalu będą odbywały się wykłady, koncerty plenerowe, warsztaty i wystawy instrumentow.
  Więcej informacji na www.corno.pl oraz www.facebook.com/CornoBMF

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Zobacz koniecznie

  Co wiesz o II wojnie światowej? Odpowiedz na 15 nieoczywistych pytań. QUIZ