Wybierz region

Wybierz miasto

  Mikromusic "Z Dolnej Półki"

  Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego
  Zielona Góra, ul. Podgórna/50, +48 68 328 20 00

  19:00 - 20:30 Piątek, 15 listopada

  • 99zł

  Mikromusic z Dolnej Połki to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślnikow bądź znaleźli na targu staroci. Na koncercie można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psow, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy. Podczas jesiennej trasy zespoł promuje nowe wydawnictwo pt. "Mikromusic z Dolnej Połki"

  Mikromusic to polski zespoł grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.W ich tworczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespoł został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderykow w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworow wielokrotnie otrzymały wyrożnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledyskow Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionow. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespoł w gronie najbardziej popularnych zespołow w Polsce roku 2019 r.

  Zespoł wystąpi w składzie:
  Natalia Grosiak
  Dawid Korbaczyński
  Robert Szydło
  Adam Lepka
  Robert Jarmużek
  Łukasz Sobolak

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Zobacz koniecznie

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ