Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak pozbyć się much? Jest kilka sprawdzonych sposobów, by pozbyć się natrętnych owadów

Sandra Soczewa
Sandra Soczewa
Lato to nie tylko czas, kiedy możemy cieszyć się piękną pogodą i promieniami słońca, ale też okres, w którym doskwierają nam niektóre owady.

Mogłoby się wydawać, że największą zmorą tej pory roku są komary, ale nie tylko. W wielu domach i mieszkaniach pojawiają się natrętne muchy. I o ile mogłoby się wydawać, że są "tylko" natrętne, to ma to niewiele wspólnego z prawdą. Muchy przenoszą masę bakterii. Są one roznoszone po naszych mieszkaniach, gdy mucha siada: a to na blacie, a to na łóżku. To jeszcze najmniejsze zmartwienie, bo przecież zdarza się też, że mucha siada na jedzeniu. Muchy mogą przekazać nam salmonellę, schorzenia grzybicze i pasożytnicze. Po takim "kontakcie" możemy nabawić się m.in. czerwonki, tyfusu, gruźlicy, czy choroby Heinego-Medina.

Jak pozbyć się much? Lepy na muchy i packi nie zawsze się sprawdzą. Preparaty owadobójcze? One utrudnią życie też nam. Jest jednak kilka domowych sposobów, które warto zastosować.

Poznaj je wszystkie, kliknij dalej >>>

Przeczytaj też:
Uwaga na udar cieplny i przegrzanie! Sprawdź, jak ich uniknąć!

WIDEO: Jak poradzić sobie z komarami?
Lato to nie tylko czas, kiedy możemy cieszyć się piękną pogodą i promieniami słońca, ale też okres, w którym doskwierają nam niektóre owady. Mogłoby się wydawać, że największą zmorą tej pory roku są komary, ale nie tylko. W wielu domach i mieszkaniach pojawiają się natrętne muchy. I o ile mogłoby się wydawać, że są "tylko" natrętne, to ma to niewiele wspólnego z prawdą. Muchy przenoszą masę bakterii. Są one roznoszone po naszych mieszkaniach, gdy mucha siada: a to na blacie, a to na łóżku. To jeszcze najmniejsze zmartwienie, bo przecież zdarza się też, że mucha siada na jedzeniu. Muchy mogą przekazać nam salmonellę, schorzenia grzybicze i pasożytnicze. Po takim "kontakcie" możemy nabawić się m.in. czerwonki, tyfusu, gruźlicy, czy choroby Heinego-Medina. Jak pozbyć się much? Lepy na muchy i packi nie zawsze się sprawdzą. Preparaty owadobójcze? One utrudnią życie też nam. Jest jednak kilka domowych sposobów, które warto zastosować. Poznaj je wszystkie, kliknij dalej >>> Przeczytaj też: Uwaga na udar cieplny i przegrzanie! Sprawdź, jak ich uniknąć! WIDEO: Jak poradzić sobie z komarami? pixabay.com
Lato to nie tylko czas, kiedy możemy cieszyć się piękną pogodą i promieniami słońca, ale też okres, w którym doskwierają nam niektóre owady. Mogłoby się wydawać, że największą zmorą tej pory roku są komary, ale nie tylko. W wielu domach i mieszkaniach pojawiają się natrętne muchy. I o ile mogłoby się wydawać, że są "tylko" natrętne, to ma to niewiele wspólnego z prawdą. Muchy przenoszą masę bakterii. Są one roznoszone po naszych mieszkaniach, gdy mucha siada: a to na blacie, a to na łóżku. To jeszcze najmniejsze zmartwienie, bo przecież zdarza się też, że mucha siada na jedzeniu. Muchy mogą przekazać nam salmonellę, schorzenia grzybicze i pasożytnicze. Po takim "kontakcie" możemy nabawić się m.in. czerwonki, tufusu, gruźlicy, czy choroby Heinego-Medina. Jak pozbyć się much? Lepy na muchy i packi nie zawsze się sprawdzą. Preparaty owadobójcze? One utrudnią życie też nam. Jest jednak kilka domowych sposobów, które warto zastosować. Poznaj je wszystkie, kliknij dalej >>>
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto