Jeszcze tylko w niedzielę możesz zagłosować w budżecie obywatelskim Zielonej Góry. Nie czekaj!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Wideo

Zobacz galerię (82 zdjęcia)
Tylko do niedzieli do godziny 23.59 możemy jeszcze głosować na 26 zadań, zakwalifikowanych do budżetu obywatelskiego Zielonej Góry. Mieszkańcy zgłosili ich 68 na łączną kwotę ponad 37 mln zł. Nie wszystkie jednak przeszły pozytywnie weryfikację. Walka o głosy trwa...

Czego pragną zielonogórzanie? Najczęściej zgłaszają naprawy chodników czy dróg. Ale nie brakuje też takich głosów, że takie rzeczy powinno robić miasto, a zadania w budżecie obywatelskim powinny być bardziej oryginalne i zaspokajać dodatkowe potrzeby zielonogórzan. Ogłoszenie wyników zaplanowano do 20 czerwca.
Głosować możemy tylko jeszcze do niedzieli, 13 czerwca, do godziny 23.59.
Głosować można na stronie: https://zielonagora.konsultacjejst.pl/budzet/glosowanie/0178a6c9-0b07-4f94-99e7-f79d9a2dae23

Budżet obywatelski - przykłady zgłoszonych zadań

Jedną z propozycji jest budowa modelu układu słonecznego w mieście. Jak mówi kierownik Planetarium Wenus Dariusz Madaj - w ramach tego zadania - w centrum miasta znajdowałoby się Słońce, a w różnych częściach miasta - kolejne makiety planet. Wybrane miejsca przy okazji zostałyby zrewitalizowane. Na takich skwerach można by nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale także przyjemnie odpocząć.
Szlak słoneczny byłby konkurencją dla szlaku bachusików.
Inną propozycją jest ksiażkomat. Dzięki niemu książki z biblioteki moglibyśmy wypożyczać bez konieczności udawania się do placówki. Jak mówi Katarzyna Kalisz z wojewódzkiej biblioteki Norwida - pozwoli to na otrzymanie książki o dowolnej porze dnia czy nocy.

Kolejny przykład zadania, zgłoszonego do budżetu obywatelskiego?
Przedłużenie torów, na których można się przejechać drezyną, bezpieczne miejsce (szeroki chodnik) dla matek z wózkami i małych dzieci i wieża sygnałowa - te zadania w ramach budżetu obywatelskiego chciałby zrealizować Klub Miłośników Kolei Szprotawskiej. Mieczysław Bonisławski podkreśla, że wszystkie te elementy są z myślą o najmłodszych mieszkańcach.
Jeszcze inne zadanie dotyczy budek lęgowych, tym razem dla jaskółek czy też zagospodarowania (nowe nasadzenia, mała architektura) Placu Praw Kobiet.
Zobacz też kwiaty na zielonogórskim deptaku:

Na te zadania w budżecie obywatelskim możemy głosować

Głosować można na stronie: https://zielonagora.konsultacjejst.pl/budzet/glosowanie/0178a6c9-0b07-4f94-99e7-f79d9a2dae23
Boisko na Jędrzychowie znów wywołuje wielkie emocje. Tym razem na radzie miasta...
Co się zmieniło w tym parku za pół miliona złotych? Hitem jest tyrolka, ale nie tylko
Zadania pozytywnie ocenione:
Szatnia kontenerowa dla zielonogórskiej młodzieży tenisowej na terenie MOSiR Zielona Góra
Budowa świetlicy zajęciowej z częścią warsztatową dla dzieci i młodzieży uprawiającej sport speedrowerowy (żużel na rowerach)
Doposażenie placu zabaw i naprawa wielofunkcyjnego boiska pod Hubą oraz uatrakcyjnienie sąsiadujących trenów zielonych przy ul. Świętych Cyryla i Metodego oraz T. Zawadzkiego „Zośki”.
Nasz piękny zakątek dla KAŻDEGO (wymiana ogrodzenia na ul. Aliny)
Nowe chodniki na osiedlu Zastalowskim
Ksiażkomat
Zaplecze szatniowo-sanitarne dla stadionu przy ul. Botanicznej 66
Plac Praw Kobiet przy ul. Partyzantów miejscem edukacji i wypoczynku
Wieża dla jaskółek oknówek
Kontynuacja budowy dróg ul. Łężyca - Polna , Łężyca- Prosta
Utworzenie Parku przy ul. Przyleśnej do wypoczynku i rekreacji dla osiedli Raculka, Pomorskie, Śląskie, Mazurskie oraz pobliskich ulic.

Trwa walka o głosy w budżecie obywatelskim Zielonej Góry. Głosować  można do 16 czerwca, wyniki poznamy do 20 czerwca br.
Trwa walka o głosy w budżecie obywatelskim Zielonej Góry. Głosować można do 16 czerwca, wyniki poznamy do 20 czerwca br. Jacek Katos

Rozmiary Kosmosu – budowa pierwszego w Polsce miejskiego modelu Układu Słonecznego w Zielonej Górze.
Sąsiedzki Sad i Ogród Oaza przy Fabrycznej/Ogrodowej
Zakup systemu fotopułapek dla Straży Miejskiej (kamer przenośnych do monitorowania miejsc nielegalnego wysypywania śmieci)
Mieszkańcy będą głosować na zadania przez dwa tygodnie
Mieszkańcy będą głosować na zadania przez dwa tygodnie Mariusz Kapała, Jacek Katos
Kontynuacja zadania Park Braci Gierymskich
Modernizacja ul. Klementowskich (Osiedle Wazów) wraz z budową infrastruktury (chodniki, parkingi, utworzenie utwardzonego terenu pod kontenery wraz z budowa wiaty śmietnikowej oraz zagospodarowanie terenów zielonych)
Park Kolei Szprotawskiej dla małych zielonogórskich dzieci i ich rodziców
Przywrócić blask starym zniszczonym i popękanym placom oraz boiskom asfaltowym – w Kaczym Dole i na Os. Pomorskim, żeby dzieci miały miejsce do jazdy na hulajnogach, rowerkach oraz rolkach. Odnowienie i zwiększenie funkcjonalności istniejących tam obiektów sportowych o place do nauki jazdy (wymiana nawierzchni na szlifowany beton).
Park Leśnych Dzieci
Budowa wiaty piknikowej wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu przy ulicy Stary Kisielin - Św. Floriana na działkach 242/1 i 242/4.

Niewymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej dla dzieci na Osiedlu Przylesie
Ogród zmysłów w Parku Tysiąclecia
Kontynuacja zadania Park Braci Gierymskich
Remont(dokończenie) dróg wewnętrznych na Os. Czarkowo w Zielonej Górze łączące , ul. Łężyca-Inżynierską z Łężyca-Budowlanych, położonych na działkach 315/95, 315/93.
Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych ul. Nowy Kisielin-Odrzańska w Zielonej Górze
Budowa BikeParku przy ul. Wyszyńskiego/Rydza Śmigłego
Zobacz też, co dzieje się w Ogrodzie Botanicznym

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie