Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kobieta cudem przeżyła zderzenie z pociągiem. Nowe fakty. Co uratowało jej życie?

(b)
Kobieta wjechała prosto pod pociąg relacji Zielona Góra - Wroclaw
Kobieta wjechała prosto pod pociąg relacji Zielona Góra - Wroclaw Policja Lubuska
O dużym szczęściu może mówić 33-letnia kobieta kierująca chevroletem, która w sobotę wieczorem, 16 lipca wjechała w Bogaczowie wprost pod pociąg relacji Zielona Góra – Wrocław.

Na drogach powiatu zielonogórskiego. Wypadek na torach

33-latka z obrażeniami głowy i klatki piersiowej została odwieziona do szpitala, natomiast ruch pociągów na tej trasie był zablokowany przez kilka godzin – informuje podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. – Kobietę przed poważniejszymi konsekwencjami uratowało to, że maszynista znacznie zwolnił przed przejazdem, a także to, że uderzenie nastąpiło od strony pasażera. Na szczęście kobieta jechała sama. Samochód po zderzeniu z pociągiem, mimo jego niewielkiej prędkości, został kompletnie zniszczony – dodaje.

Zderzenie auta osobowego z pociągiem zwykle kończy się śmiercią kierującego samochodem, a ci, którzy mają więcej szczęścia, odnoszą poważne obrażenia i przez kolejne miesiące odczuwają skutki swojego nieuwagi.

Przejazd kolejowy. Apele o ostrożność

W akcji usuwania auta z torów brali udział strażacy OSP Koźla, którzy apelują o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych.

- Do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem osobowym. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu wraku z torowiska przy użyciu narzędzi hydraulicznych, sprzętu burzącego oraz wyciągarki samochodowej. Działania zakończono sukcesem. Zachowujmy czujność na przejazdach kolejowych - czytamy w informacji OSP Koźla na Facebooku.

Również Policja przypomina, że aby zatrzymać rozpędzony do 100 km/h pociąg, maszynista potrzebuje niemal kilometra! Ciężar pociągu powoduje, że do jego wyhamowania potrzebna jest odpowiednia odległość, a prowadzący go maszynista nie jest w stanie opanować tak dużej masy w czasie, który pozwoli uniknąć kolizji. Główny ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo w sytuacji konfrontacji samochód - pociąg leży po stronie kierujących samochodami.

Zobacz to miejsce na mapie:

Kampania "Bezpieczny Przejazd". Zasady bezpieczeństwa

- Policjanci od lat aktywnie włączają się w działania kampanii „Bezpieczny przejazd”, podczas których edukują kierujących, ale także prowadzą kontrole w rejonach przejazdów kolejowych. Zwłaszcza podczas sezonu wakacyjnego ważne jest przypominanie o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa, ale także stanowcze reagowanie na łamanie przepisów drogowych. Dlatego też mundurowi przyglądają się zachowaniu w rejonach przejazdów kolejowych i będą zdecydowanie reagować na wszelkie nieprawidłowości – podkreśla podinsp. Małgorzata Stanisławska

Podstawowe założenia kampanii "Bezpieczny Przejazd" to:

  • podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych
  • zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego
  • minimalizacja liczby zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu ludzi na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych
  • kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych.

Więcej informacji o kampanii na stronie: bezpieczy-przejazd.pl

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto